08 Kasım 2019, 18:31 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

MEVLİD KANDİLİ

MEVLİD KANDİLİ

Naci ÇİV / emekli

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 13646 kez okunmuştur

Mevlid kandili her yıl rabiulevvel ayının 12. gecesi kutlanmaktadır.bu yıl 1448 incisi kutlanan mevlid kandilimiz islam alemine bütün müslümanlara hayırlara vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ederek köşe yazımıza başlayalım. Cenabı Allah Kuran'ı Kerimde bir ayetinde me alen SEN OLMASAYDIN BEN BU ALEMİ YARATMAZDIM buyurmaktadır. Her yıl rabiulevvel ayı mevlid ayı olarakta bilinmektedır.İsmail aleyhisselam taşları getiriyor İbrahim (a.s.) taşları üst üste koyup duvar örüyordu. nihayet kabenın ınsası bitince Allah Teala'ya yönelik dua ettiler: 'Rabbimiz! Kabul buyur. şüphesiz sen işitensin bilensin. Rabbimiz ! Neslimizden sana teslim olan bir ümmet çıkar. Rabbimiz ! onlara kendi içlerinden senin ayetlerini kendilerine okuyacak , onlara kitap ve hikmeti öğretecek, onları günahlardan arındıracak bir peygamber gönder' ve Allah Teala , Ebrehe'nin Kabe'yi yıkmak için geldiği günden 50 gün sonra Rabiulevvel ayının 12.günü pazartesi o Peygamberi gönderdi. Yaratılmışların en hayırlısı, alemlere rahmet Peygamber Efendimiz (a.s.) yıldızların dünyaya yaklastıgı mubarek nurlarının ıcınde bulundukları odayı doldurup doğuyu ve batıyı aydınlattıkları bır gecede dübyayı seferlendirdiler. Bize Allah Teala'nın ayetlerini okumak kitap ve hikmetini öğrenmek ve günahlarımızdan arındırmak ıcın. en mükemmel salatlar ve en mükemmel selamlar ona olsun . KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN. NOT:8 KASIM CUMAYI 9 KASIM CUMARTESİYE BAĞLAYAN GECE MEVLİD KANDİLİDİR.


 HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı İlçesinde eğitim için alınan kararlarda amaçlarının sadece öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak olduğunu belirtti.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock