08 Eylül 2018, 15:35 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

HİCRİ YILBAŞI MUHARREM AYI

HİCRİ YILBAŞI MUHARREM AYI

Naci ÇİV / emekli

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1344 kez okunmuştur

Değerli Okuyucularımız :

Mubarek Ramazan ve Kurban bayramlarını geride bıraktığımız şu güünlerde önümüzdeki salı günü Muharrem ayının ilk gününe ulaşmış olacağız, Hicri 1440 yılını yaşamaya başlamış olacağız. Hicretin yıldönümü olan bu başlangıcın nilletimize ve islam alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

Kuran-ı Kerimde Cenabı Hak şöyle buyurmaktadır ; "İslamı ilk önce kabul eden Muhacirler ve ensar ile iyilikle onlara uyanlar varya, Allah onlardan razı olmuş Allah'da onlardan razı olmuştur" (Tevbe suresi 100)

Hicret Asr-ı Saadette yaşanmış ve bitmiş bir hadise değildir. Bugünde nice müslüman yurdundan ve yuvasından gözyaşları ile ayrılarak yola düşmekte ; Kendisine ensarlık yapacak iyilik timsali insanlara sığınmaktadır. Bizlere düşen ise hicretin yıldönümünde bu gerçeği bir defa daha hatırlayarak zulmün ve adaletsizliğin sona ermesi için gayret göstermektir.

Bu vesile ile okuyucularımıın hicri yılbaşını kutlar hayırlara vesile olmasını Allah'dan temenni ederiz.


 HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

MEZUN OLDUĞU OKULDAN ÖZTÜRK’E ANLAMLI PLAKET
MEZUN OLDUĞU OKULDAN ÖZTÜRK’E ANLAMLI PLAKET
Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ahmet Oturak, AK Parti Alaplı İlçe Başkan Adayı İsmail Öztürk’e okula verdiği maddi manevi katkılardan ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock