13 Nisan 2018, 18:10 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

BU AKŞAM MİRAÇ KANDİLİ

BU AKŞAM MİRAÇ KANDİLİ

Naci ÇİV

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 43 kez okunmuşturDeğerli okuyucularımız:
Bazı zaman ve mekanlar içinde cereyan eden önemli hadiseler sebebiyle değer kazanmışlardır. Budeğerli zamanlardan biriside bu akşam kutlayacağımız Miraç kandilidir. İsra ve Miraç hadiselerinin yaşandığı bu gece hakkında Rabbimiz ( isra suresi 17/1) "Bir gece,kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu Mescid-i Haram'dan, çevresini mubarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı yücedir! Bütün eksikliklerden uzaktır! O, gerçekten işitendir,görendir."

İsra ve Miraç hadiselerinde fiziki şartlar,zaman ve mekan mefhumu kaldırılmış, insan irade ve kudretinin üzerinde, insanı ve insanlığı acizbırakan bir mucize gerçekleşmiştir. Mucizeler : Tabiat kanunlarının dışında cerayan eden harikulade olaylardır. Bu sebeple onları bildik ölçüler içerisinde değerlendirmek doğru olmaz.

Bu gecenin biz müslümanlar için önemli olan yönlerinden biride hiç şüphesiz, NAMAZ dır. Namaz, müminlere bir miraç hediyesidir. İşte bundan ötürü "Namaz müminin miracı" denmiştir.

Namazla Miraç gecesi aydınlığı gibi müminlerin geceleri aydınlanır, bereketlenir. Böylece miraç hadisesi tek bir gecelik ibadetle değil tüm gecelerde anlamını bulur. Namaz yol arkadaşımız, inancımızdır. Zaman geçtikçe daha fazla sevdiğimiz ve bağlandığımız lutf-u ilaihidir. Peygamberimizin "Gözümün Nuru" olarak ifade ettiği biricik sevdasıdır. Gelin bu geceyi namaz gecesi de kabul ederekçevremizdeki insanları namaza davet edelim. Bir kişiyide olsa "HAydi namaza, Haydi Felaha" diyelim. Bu gecede nafile namaz kılalım ve gönül dünyalarımızı temizleyelim. Başta anne ve babalarımız olmak üzere akrabalarımıza hal hatır edelim, günahlarımıza tövbe edelim. Rabbimizin ihsanlarını paylaşalım.

Haber Alaplı ekibi olarak Miraç Kandilinizi tebrik ederek, hayırlara vesile olmasını bizi yaratandan temenni ederiz.


 HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

İlk Muhtar adayı Özmen oldu.
İlk Muhtar adayı Özmen oldu.
Alaplı İlçesi Tepeköy Muhtarlığına adaylığını açıklayan Turan Özmen vaatlerini açıkladı.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock