20 Eylül 2017, 20:35 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Dinimizin İlme ve Eğitim ve Öğretime verdiği önem

Dinimizin İlme ve Eğitim ve Öğretime verdiği önem

Naci ÇİV

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 532 kez okunmuştur

Dinimizin İlme ve Eğitime verdiği önem ;
Bu hafta okullar açıldı. Çocuklarımızın okul hayatı başladı. Çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarılar diler saygıdeğer öğretmenlerimizede görevlerinde başarılar dileriz.

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v)'e Hira Nur dağında ilk kuran ayeti oku olarak inmiştir. Onun için Peygamber efendimiz okumaya ve okutmaya birçok hadislerinde yer vermişlerdir. Peygamber efendimizin bu konudaki bazı hadisleri şunlardır;
"İlim Çin'de bile olsa gidiniz."
"Alimin ölümü alemin ölümü gibidir."
"İlmin yarısı soru sormaktır."
"İlim öğrenmek kadın-erkek herkese farzdır."
"İnsanların en kötüleri, ilmini kötüye kullanan alimlerdir."
Ayrıca sahabe efendilermizden Hz.Ali de " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" demiştir.

Çok şükür eskilere nazaran şu anki durum eğitim açısından çok modern, çocuklarımızın gerek ulaşımı gerekse okullardaki modern techizatlar sayesinde eğitim öğretimde kalite artmaktadır. Öğrencilerinde verimliliği arttı. Öğretmenlerimiz daha bilgili olduğundan öğrencilerde o şekilde yetişmektedir. Öğrencilerimize düşen görev anne babasına ne kadar saygılı ise kendilerini öğreten öğretmenlerine de daha da saygılı olmaları gerekmektedir. Eskiden anne baba çocuğunu okula teslim ederken öğretmenine "Eti senin kemiği benim" derlerdi. Bu veciz söze önem vermemiz lazımdır. Öğrencilerimiz büyüklerine saygıyı elden bıramamalıdır.

Haber Alaplı ekibi olarak tüm eğitim camiasına başarılar diliyoruz.


 HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

- BAYRAM COŞKUSUNU AQUA PARK’TA YAŞAYIN...
- BAYRAM COŞKUSUNU AQUA PARK’TA YAŞAYIN...
Karadeniz Bölgesinde denizin ve havuzun mavisini, doğanın yeşilini buluşturan ilk ve tek adres Aqua Park Ereğli’ye davetlisiniz.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock