24 Eylül 2016, 02:05 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

DEĞERLERİMİZİ UNUTMAYALIM

DEĞERLERİMİZİ UNUTMAYALIM

Mahmut DEMİRCİ

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1376 kez okunmuştur


DEĞERLERİMİZİ UNUTMAYALIM

Hangi işle uğraşırsak uğraşalım görevlerimizin türü ne olursa olsun farklılıklarımız da olsa ki var hepimiz ya bir köyden ya bir kasabadan ya bir şehirdeniz. Âmâ biz Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşıyız. Herkes gururla bunu söyleyebilmeli. Biz Türk milletiyiz vatanımız Türkiye’dir. Bin yıldan fazla bir zaman dilimi boyunca vatan edindiğimiz bu kutsal topraklar için başlangıçtan bu yana milyonlarca şehit vermişiz ve vermeye de devam ediyoruz. Atalarımız bu güne gelinceye kadar bu topraklar üzerinde devletler kurmuş medeniyetlere imzalar atmışlardır. Gerek din için gerek toprak için gerek insanlık için bazı badirelere sahne olmuş bu vatana sahip olmak emeksiz değildir. Sahip olduğumuz değerlerin başında vatanımız gelmektedir. Her değerin elde edilmesinin karşılığın da bir bedel vardır. Türk milleti olarak sahip olduğumuz değerlerimizin başında vatanımız, bayrağımız ,milli bütünlüğümüz ve kutsal inancımız gelmektedir. Bu nedenle dualarımızda Kuran vardır, ezan vardır, bayrak vardır ve millet vardır. Bu değerleri korumada gaflete, unutkanlığa, kanmaya , kandırılmaya, vurdum duymazlığa, gösterişe, ötekileştirilmeye, baştan savmacılığa,ben yaptım oldu gibi kavramlara ve görüşlere yer yoktur. Su uyur düşman uyumaz demiş atalarımız. Atasını unutan hep zarardadır. Geçmişini bilmeyen geleceğe nasıl yön verecek.
 
Erenlerden biri bakın ne güzel demiş: Gafleti uzun olanın deleti yok, milleti helak olur. Demekki devleti yönetenler gaflet içinde olmamaları gerekiyormuş. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal gençliğe hitabesinde de gaflet ve dalalet vurgusunu yapmıştır. Devletimizin temelleri atılırken Türkiye Cumhuriyeti nin ilelebet yaşaması için yemin edilmiş ve bu minval üzere kurulmuştur. Dünyadaki varlığımızı korumak ve devam ettirmek için bu kuruluş felsefesinden vaz geçmemiz gerekmektedir. Devletimizin kuruluş esaslarının ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuzda gördük. Bu gün içinde bulunduğumuz duruma ülkemiz vemilletimiz durduk yerde gelmedi. Bin türlü yanlışlıklar yapıldı ve aynı hatalarda yıllarca ısrar edildi. Bizden sizden hortlatıldı. Aynı kıbleye dönüyoruz denildi. Kermeslerde propagandalar yapıldı. Birileri besledi birileri beslendi. Sokaklar dindar görünümlü mankenlerle doldu. Sonuçta herkes kendisini haklı çıkarma yarışına girdi. Yıllarca süren bir gaflet uykusu bizi bu günlere getirdi. Sokaklar, camiler, okullar tamamen zıtlıklar deryası haline geldi. İnsanımız neyin gerçek neyin sahte olduğunu anlamakta zorluk çeker oldu.
 
Artık insanımız her sabah a ikilemler içinde uyanıyor. Bu duruma gelmemizde acaba kimler hatalı. Kötü niyet sahipleri acaba bu güne kadar neden anlaşılamadı. Yıksa herkes birbirinden mi yararlandı. Dünkü dostlar bu gün düşman oldu. Dün arkadaş olanlar bu gün hain oldular. Kimin bu işte ne suçu varsa çıksın mertçe söylesin. Söylesin ki milletim ikilemlerden kurtarsın kendisini.
 
 
Milletimizde başını ikieli arasına alıp düşünmeli. Ne yaptık ta bu günleri yaşamaya maruz kaldık. 27 Aralıkları,23 Nisanları,19 Mayısları, 30 Ağustosları 9 Eylülleri 29 Ekimleri unutulur ya da unutturulmaya çalışılırsa bu günler yaşamak kaçınılmaz olur.
 
Esen kalın.


 HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

ACİL ÇOK YOĞUN
ACİL ÇOK YOĞUN
Alaplı Devlet Hastahanesinde deniz ve Fındık sezonu olması sebebiyle Acile gecede 400 ila 500 arası Hasta geldiğini açıklayan ACİL DOKTORU NAGİHAN ÇAKAR bu hastaların çoğunluğunu Çocuk Hastaların olşturduğunu ifade etti .

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock