• 0

01 Ocak 2015, 03:48 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ HAYIRLI OLSUN

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ HAYIRLI OLSUN

Ülkemizde vatandaşlarımız, acil durumlarda yetkililere ulaşmak için farklı numaraları bilmek ve aramak durumunda kalıyordu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ülkemizde vatandaşlarımız, acil durumlarda yetkililere ulaşmak için farklı numaraları bilmek ve aramak durumunda kalıyordu. Bazen de nereye ulaşılması gerektiği bilinmediğinden olaylara müdahalelerde gecikmeler yaşanıyordu. Hükümetimiz bu sıkıntıyı gidermek için çağrı merkezini tek bir çatı altında toplama projesini başlattı. Bu uygulama ile vatandaşlarımızın tek bir numara ile (112) (polis-jandarma-itfaiye-ambulans-Orman Yangını vb.) bütün acil durumları bildirilmesi hedeflendi. Projeyle aynı zamanda; 112 acil çağrı merkezlerinde kullanılan yazılım, coğrafi bilgi sistemi ile bütünleşmiş bir yazılım olduğu için olay mahallinin tespiti açısından zamandan tasarruf sağlanmaktadır. Araçlarda bulunan araç takip sistemleri sayesinde 112 acil çağrı merkezi görevlileri, alanda bulunan kurum araçlarının durumlarını ve yerlerini görebilmekte ve ilgili birimin uzman personelleri (polis-jandarma-itfaiye-ambulans) olayın mahiyetine göre aralarında koordinasyon sağlayarak en yakın personel, ekip ya da aracı olay mahalline sevk etmektedirler. Proje kapsamında (112 Acil Çağrı Merkezleri) pilot iller olarak Antalya ve Isparta belirlendi. Fiziki ve teknik altyapıların tamamlanması ile birlikte 07 Ağustos 2010 tarihinde uygulanmaya başlandı. Halen 12 ilimizde faaliyet gösteren proje kapsamında, hizmet binaları tamamlanan 13 ilimizde donanım, 23 ilde de yapım çalışmaları devam etmektedir. Bu projenin ilimizde faaliyete geçmesi adına, Zonguldak 112 Acil Çağrı Merkezi yapımı için İçişleri Bakanlığı Bütçesinden 3.000.000 TL Zonguldak İl Özel İdaresi aktarıldı. Zonguldak 112 Acil Çağrı Merkezinin ilimize hayırlı olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Prof.Dr. Ercan CANDAN AK Parti Zonguldak Milletvekili Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Sözcüsü AK Parti Ar-Ge Başkan Yardımcısı Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyesi Asya Parlamenter Asamblesi Komisyonu Üyesi Türkiye-Gambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 1726 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Camiler doldu
Camiler doldu
Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili, Alaplı Merkez Cami'sinde Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit ve dualarla idrak edildi.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock