• 0

19 Eylül 2014, 22:03 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

ULUPINAR, ZONGULDAK;TA ÖZEL MADEN İŞLETMECİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

ULUPINAR, ZONGULDAK;TA ÖZEL MADEN İŞLETMECİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Torba yasanın kabul edilmesi ile birlikte Türkiye;nin ve Zonguldak;ın gündemini meşgul eden özel madende çalışan işçilerin işten çıkartılması sonucu Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Zonguldak;a gelerek maden işletmecileriyle bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zonguldak TSO binasında yapılan toplantıda işverenler, torba yasanın maden işçilerine getirdiği haklar ile işverenlerin maddi sıkıntıya gireceğini ve bu nedenle devletin de kendilerine sahip çıkmasını istediklerini belirttiler. Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında:” 160 yıllık geçmişe sahip olan taşkömürü, üretim yapılmasına başlandığı yıldan bu yana Türkiye’nin kalkınmasında, gelişmesinde enerji, ulaşım, istihdam, ısınma başta olmak üzere tüm sektörlere katkı sağlamıştır. TTK’nın yanında, özel sektör madenciliğinin geliştirilmesi, enerji üretiminin devam ettirilmesi için taşkömürü üretimini hep birlikte ayakta tutmalıyız. Torba yasanın kabul edilmesinin ardından madenci, kardeşlerimiz hakkında bir dizi düzenlemeler getirildi. Erken emeklilik, çalışma saatlerindeki düzenlemeler,2 asgari ücretin altından maaş verilememesi gibi. Maden işçilerine verilen bu hakların maliyet artışına sebep olduğunu belirten işletme sahipleri işçi çıkartmak zorunda kaldıklarını belirttiler. Bu nedenle maden işçilerinin ve işverenlerin mağdur olmamaları için bu toplantıyı yaptık. Önümüzdeki günlerde işletme sahipleri ile birlikte Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımızla, AK Parti Grup Başkanvekillerimizle gerekirse Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızla görüşerek birlikte çözüm arayacağız. ”dedi.
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 1462 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Camiler doldu
Camiler doldu
Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili, Alaplı Merkez Cami'sinde Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit ve dualarla idrak edildi.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock