• 3

29 Kasım 2012, 10:47 - Anasayfa // Haberi yazdır

POSBIYIK BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

POSBIYIK BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

29 Kasım 2012 Perşembe Dün TTK Armutçuk Müessese müdürlüğünde meydana gelen üzücü kazada maalesef bir işçimiz hayatını kaybetmiş, 3 işçimizde yaralanmışlardır. Maden şehidimize Allah;tan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyorum.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Karadeniz Ereğli’de başlattığımız yatırım hamlesini daha üst düzeylere taşımak için 28 Kasım 2012 Çarşamba günü sabah erken saatlerde Ankara’da bazı temaslarda bulundum. Geçtiğimiz günlerde Karadeniz Ereğli’ye gelen Ulaştırma ve Denizcilik Bakan Yardımcısı Sayın Yahya Baş’ı makamında ziyaret ettim.                                                                                                                            Kdz. Ereğli’deki Tersaneler ve Karayolları ile ilgili vahim durumu kendilerine tek tek aktardım. Kepez Karayolu’nda önceki gün bir taksi şoförü arkadaşın daha yaşamını yitirdiğini ve Gülüç Köprüsü ile Kepez Tepesi arasında, bozuk yollarda ölümlerin çok şıklaştığını anlattım. Bununla ilgili tüm proje ve dosyaları kendilerine takdim ettim. Kendileri de bana bu konular hakkında bilgi aktardılar. Km 0+161,969’daki Erdemir Kavşağı’na (Devrek Yol Yarımı) yapılması düşünülen ve projesi hazırlanan Erdemir Kavşak Köprüsü’nün yapım ihalesinin 20/12 2012 tarihinde gerçekleştirileceğini söyledi. Erdemir kavşak projesinin boyunun projeye göre L:247.60 M eni ise E: 20.00 metre olacağını ifade ettiler. Bu ihale ile birlikte Gülüç – Kepez arası asfalt çalışmalarının başlatılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Öğleden sonra randevu aldığım Başbakanlık Müsteşarı Sayın Efkan Ala’yı makamında ziyaret ettim.                                                                                                 Kdz.Ereğli’de çocukluğumuzda birlikte geçirdiğimiz günlerden ve eski Ereğli’den bahsederek bir nevi nostalji yaptık. Sayın Müsteşarıma Kdz.Ereğli’deki özellikle son yıllardaki, Tersaneler, Karayolları, Öğretmenevi, işsizlik ve yatırımlar yoksunu durumumuz hakkında ayrıntılı bilgi sundum. Hazırladığım raporu kendilerine takdim ettim. Başbakanlık yatırım ajansı yetkilileriyle bizzat görüşeceğini, kendisinin de başka kanallardan yardım etmek için gayret göstereceklerini ifade ettiler. Kendilerine şükranlarımı sunarak, yapacağı yardımlar için şimdiden teşekkür ettiğimi ifade ettim. 

Halil POSBIYIK Kdz.                                                                                                                Ereğli Belediye Başkanı
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 1465 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

Ünal Savaş
KAVGALI EVE KIZ VERİLMEZ, KAVGALI ŞEHRE YATIRIM YAPILMAZ..!!!!

ANADOLUDA BİR TABİR VARDIR. KAVGALI EVE KIZ VERİLMEZ DİYE. ÇÜNKÜ KIZ GELİN OLDUĞU EVDE MUTSUZ VE HUZURSUZ OLUR. BUNU KIZ AİLESİ BİLDİĞİ İÇİN DE ORAYA KIZINI VERMEZ. SİZ KIZ BABASI OLSANIZ VERİR MİSİNİZ? VERMEZSİNİZ.

BUGÜN KDZ. EREĞLİ'DE AYNEN KAVGALI OĞLAN EVİ GİBİDİR. BUNDA DA EN ÖNEMLİ FAKTÖR, BAŞTA ERDEMİR OLMAK ÜZERE, KENDİ PARTİSİ DAHİL HERKESLE KAVGALI OLAN KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HALİL POSBIYIK'TIR. KENDİ KENDİSİ İLE BİLE BARIŞIK OLAMAYAN TUTUMU VE DAVRANIŞLARI İLE SÜREKLİ SORUN ÇIKARTAN BİR KİŞİLİK YAPISIYLA, KDZ.EREĞLİ'DEKİ BİRİKMİŞ SORUNLARIN ANA KAYNAĞIDIR...!!!

KDZ. EREĞLİ'YE GELMEK İSTEYEN YATIRIMCILARI ÜRKÜTMEKTEDİR. YATIRIMCI; YATIRIM YAPACAĞI YERDE ÖNCE HUZUR VE GÜVEN ARAMAKTADIR. O VAR İSE YATIRIM YAPMAKTADIR. O YOK İSE HUZUR VE GÜVENİN OLDUĞU YERE GİDİP, ORAYA YATIRIM YAPMAKTADIR. ÇOK DA HAKLIDIR. EMEĞİNİ VE SERMAYESİNİ RİSKE ATMAK İSTEMEMEKTEDİR.

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi
Ünal Savaş
SORUNLAR; SORUNU YARATANLAR TARAFINDAN ÇÖZÜLEMEZ....!!!!

Halil bey; BAŞTA ERDEMİR OLMAK ÜZERE, KENDİ PARTİNİZ DAHİL HERKESLE KAVGALI OLDUĞUNUZ İÇİN, SÜREKLİ SORUN ÇIKARTAN BİR KİŞİLİK YAPINIZLA, KDZ.EREĞLİ'DEKİ BİRİKMİŞ SORUNLARIN ANA KAYNAĞI BÜYÜK ORANDA ZATEN SİZSİNİZ...!!!

SİZ KDZ.EREĞLİ İÇİN EN BÜYÜK SORUNSUNUZ...!!! BU NEDENLE SORUNUN KENDİSİ OLAN SİZDEN, KDZ. EREĞLİ’NİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETMENİZ BEKLENEMEZ. BÖYLESİ BİR BEKLENTİ İÇERİSİNE GİRMEK İSE ABESLE İŞTİGALDİR VE BOŞA ZAMAN KAYBIDIR.

KISACASI, SORUNLAR; SORUNU YARATANLAR TARAFINDAN ÇÖZÜLEMEZ. ÇÜNKÜ KENDİLERİ ZATEN SORUN DURUMUNDADIRLAR.

KDZ. EREĞLİ'DEKİ ASIL SORUN İSE, SORUNUN YOL AÇTIĞI OLUMSUZLUKLARDAN ONU YARATANLARIN DEĞİL DE, NE YAZIK Kİ BAŞKALARININ ETKİLENMESİDİR...!!!

SÖZÜN ÖZÜ :
“SORUNLAR O SORUNLARI OLUŞTURAN DÜŞÜNCE DÜZEYİNDE ÇÖZÜLEMEZLER” A.Einstein

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer
Ünal Savaş
ANLAT ANLAT, KULAĞA ÇOK HOŞ GELİYOR....!!!!!
SEÇİMLER YAKLAŞTI YA , HALİL BEY YİNE ŞOV PEŞİNDE KOŞUP DURUYOR. İÇİ BOŞ SÖYLEM, RAPOR, GÖRÜŞME VE ANLATMALAR SAFSATASINDAN İBARET BİR ŞOV.
EREĞLİ'NİN SORUNLARI SADECE BELEDİYE BAŞKANININ TEK BAŞINA ÇÖZEBİLECEĞİ SORUNLAR DEĞİL Kİ...!!! BAŞTA TİCARET VE SANAYİ ODASI OLMAK ÜZERE HERKESLE İŞBİRLİĞİ ŞART.
BUNU KENDİSİ DE ÇOK İYİ BİLİYOR DA, SANKİ EREĞLİ'NİN TEK SAHİBİ VE EREĞLİ'NİN SORUNLARIN ÜZERİNE GİDENİN DE SADECE KENDİSİ İMİŞ GİBİ BİR GÖRÜNTÜ VERMEYE ÇALIŞIYOR. BUNU DA HERKESİ İNANDIRMAYA ÇALIŞIYOR. AKLI BAŞINDA HİÇ KİMSE İNANMAZ Kİ.
YILLARDIR KİŞİSEL EGOLARI VE MENFAATLERİ DOLAYISI İLE BAŞTA ERDEMİR OLMAK ÜZERE YEREL VE MERKEZİ TÜM KURUM VE KURULUŞLAR İLE KAVGA YAP. BU KAVGALARINLA EREĞLİ'DEKİ YATIRIM VE BÜYÜMENİN ÖNÜNÜ KES. ŞİMDİ DE GÜNAH ÇIKARMAYA ÇALIŞ. KOLAY GELSİN AMA ÇOK ZOR. DOĞRU BİR ŞEY YAPIYOR OLSANIZ BİLE ARTIK İNANDIRICILIĞINIZ KALMADI.

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Camiler doldu
Camiler doldu
Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili, Alaplı Merkez Cami'sinde Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit ve dualarla idrak edildi.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock