• 1

08 Temmuz 2012, 17:39 - Anasayfa // Haberi yazdır

TTK;YA İŞÇİ ALIMI İÇİN GÖRÜŞTÜLER

TTK;YA İŞÇİ ALIMI İÇİN GÖRÜŞTÜLER

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) işçi alımı için 4 Temmuz ve 5 Temmuz 2012 tarihlerinde Ankara’da iki ayrı görüşme yapıldı. Heyetler, ayrıntıları görüşmek üzere 11 Temmuz 2012 Çarşamba günü Ankara’da tekrar bir araya gelecekler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 

 Haberalapli.Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) işçi alımı için 4 Temmuz ve 5 Temmuz 2012 tarihlerinde Ankara’da iki ayrı görüşme yapıldı. Heyetler, ayrıntıları görüşmek üzere 11 Temmuz 2012 Çarşamba günü Ankara’da tekrar bir araya gelecekler.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın başkanlık ettiği ve Türk-İş Genel Merkezi’nde düzenlenen 4 Temmuz 2012 tarihindeki toplantıya Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Zonguldak Milletvekilleri Ercan Candan ve Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Burhan İnan, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Mustafa Aktaş, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Ganioğlu, Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ergün Atalay, Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Ramazan Ağar, Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Nazmi Irgat, Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Maden İşçileri Sendikası (TMİS) Genel Başkanı Nurettin Akçul, Sendikamız Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Sendikamız Genel Mali Sekreteri Muharrem Sarıçam, TMİS Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Ahmet Çimen, TMİS Basın ve Eğitim Müdürü Fikret Sazak ile TTK ve TKİ yetkilileri katıldı.

Türk-İş’te yapılan toplantıda TTK’ya işçi alımı konusunda genel çerçeve görüşüldü. Bakan Yıldız, ücret gibi ayrıntılar konusunda TTK ile GMİS’in ortak bir noktada buluşması gerektiğini ifade etti.

Bunun üzerine 5 Temmuz 2012 tarihinde TKİ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya ise Zonguldak Milletvekilleri Ercan Candan ve Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Burhan İnan, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Mustafa Aktaş, Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Maden İşçileri Sendikası (TMİS) Genel Başkanı Nurettin Akçul, Sendikamız Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Sendikamız Genel Mali Sekreteri Muharrem Sarıçam, Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, TMİS Genel Merkez Yöneticileri, TKİ yetkilileri, Sendikamız ve TMİS teknik personeli katıldı.

TTK’ya işçi alınacak işçilere ödenecek ücret ile ilgili ayrıntıları görüşmek üzere 11 Temmuz 2012 tarihinde Ankara’da yeniden bir toplantı düzenlenmesine karar verildi.

 hb.kaynak.gen.md.iş
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 1843 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

Muhammet Kayüz
TTK'ya işçi alımı içişn yapılan toplantı sevinç yaatmıştır.maden ocaklarımızın eski canlılığına kavuşması temenni ve dişleklerimizdir.Başta genel başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkü ederim.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

DÜĞÜN 20 NİSAN'DA
DÜĞÜN 20 NİSAN'DA
Kdz. Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun kızı Betül Yazıcıoğlu, hayatını Alaplı Adatepe Ticaret Sahibi İsmail Adatepe’nin oğlu Burak Adatepe ile birleştiriyor.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock