• 2

26 Mayıs 2012, 08:53 - Anasayfa // Haberi yazdır

ÇAYLAK NEŞTER ÇIKTI

ÇAYLAK NEŞTER ÇIKTI

Kocaeli Tıp Fakültesi öğrencileri Edebiyat Dergisi çıkardı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kocaeli Tıp Fakültesinde okuyan öğrenciler " Çaylak Neşter"adlı Edebiyat Dergisi çıkardı.
Dergi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Tarımak'tan aldığımız bilgiye göre Fakültede okuyan öğrencilerin edebi yönlerini ortaya çıkartmak amacıyla dergi çıkarttıklarını derginin ilk sayısını yayınladıklarını ifade etti.
Tarımak, Bir yerde sanatın gelişmesini istiyorsak,orada ilk yapmamız gereken gençleri de dahil etmek olmalıdır.Özellikle edebiyatın, yeteneğin yanında beyin gücünü gerektiren bir sanat dalı olması, bu durumu daha dakaçınılmaz kılıyor.Yani konu edebiyatsa genç nesil kesinlikle edilgenkalmamalıdır.
Ne yazık ki fakültemizde edebi açıdan donananımlı arkadaşlarımızınyeteneklerini sergileyebileceği bir oluşum yok.
İşte Çaylak Neşter,bu fırsat eksikliğine neşter vurmak bizden sonra gelecek olan çorak miras bırakmamak için çıkarıldı.Çaylak Neşter " Asosyal tıp öğrencisi" söylememine karşı başkaldırı olarak ta nitelendirilebilir. Çaylak Neşter biz tıp öğrencilerininbir nevi kendi kendini ifade etme tarzıdır.
Bu dergide emeği geçen tüm gönül dostlarımıza , değerli hocamız Prof.dr.Nejat Gacar'a,karikatürist Artun GACAR'a bizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyenMehmet Bulay'a teşekkür ediyoruz
 
 
tarafından yazılan bu haber, 2293 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

veysel
bacımoglu herli olsun allah yardımcınız olsun
arkadaşın biri
adamın dibisiniz lan :D kara göründü :))
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

DÜĞÜN 20 NİSAN'DA
DÜĞÜN 20 NİSAN'DA
Kdz. Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun kızı Betül Yazıcıoğlu, hayatını Alaplı Adatepe Ticaret Sahibi İsmail Adatepe’nin oğlu Burak Adatepe ile birleştiriyor.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock