• 0

18 Eylül 2019, 23:03 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ UÇAR'A TEŞEKKÜR

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ UÇAR'A TEŞEKKÜR

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar' ve Ak Parti Alaplı İlçe Başkan'ı Mustafa Yavuz,Ak Parti Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sevim Ve Ak Parti Alaplı İl Genel Meclisi Üyesi Temel Uslu Çekmenbezi Atölyesini ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Üç Yıldır Kurslarla Faaliyet Gösteren Unutulmaya yüz tutmuş yöresel Alaplı Çekmen Bezini Alaplı Halk Eğitim Müdürlüğünün Açtığı Bez Dokuma kursunu tamamlayan 25 Bayan Üretime Hazır. Bez Dokuma ve Kanavice elde nakış,tel kırma ve Türk işi Nakış kurslarıda alan 25 Kursiyer üretmek için sipariş bekliyor. ÇEKMEN BEZİ YAŞAM VE SANAT DERNEĞİNİ Kurarak Artık üretime,iş istihdamına hazırlanan kursiyerleri Zonguldak Milletvekili Sayın Hamdi Uçar beraberinde Alaplı Ak Parti ilçe Başkanı Sayın Mustafa Yavuz,Ak Parti Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Sevim ve işin başından beri yardımcı olan Ak Parti Alaplıİl Genel Meclisi Üyesi Sayın Temel Uslu,Küçükkaymaz Köyü Muhtar'ı Sayın İbrahim Yılmaz,Okul Müdürü Sayın Serdar Özkan, Atölyede incelemelerde bulunarak Dernek Başkan'ı Recep Tufan,Aynı Zamanda Hasanlı köyü Muhtar'ı üretim ve atölye hakkında Bilgi verdi. Tufan verdiği Bilgide 2200 saat Dokuma kursu gördü kursiyerlerimiz Halk eğitim müdürlüğünün açtığı kursta,ayrıca elde nakış,tel kırma,türk işi nakış,kanevice nakış kursları görerek üretime hazırız dedi. Tufan İstanbul LUCH & LUCKY ( LAŞ & LAKİ ) İsimli Tekstil firması ile ön anlaşma yaparak 100,adet numune dokumaya başladık çeşit olarak Amerikan yemek servisi ve Ranıl Dokuyoruz dedi. Tufan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Sayın Hamdi Uçar'a teşekkür etti,ayrıca Heyette bulunanlarada Teşekkür eden Tufan,Sayın Vekilimiz direk Japonya'da tanıdığı bir Firmayıda telefonla arayarak Çekmen Bezimizin Japonyada satılması için ön görüşme yaparak bizleri mutlu etti dedi. Çekmen bezi Derneği.Başkan'ı Tufan Yöresel Bezimizin geleceği ile ilgili sıcak ilgi ve alakasından dolayı,özellikle Japonyada tanıdığı bir firmayı arayarak Bez satışı konusunda girişimlerinden dolayı Sayın Milletvekilimize ve ilçe Başkanına,İl yönetim kurulu üyesine,İl Genel meclisi üyesine,Küçükkaymaz Köyü Muhtarına,Okul müdürüne ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 202 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı İlçesinde eğitim için alınan kararlarda amaçlarının sadece öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak olduğunu belirtti.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock