• 0

10 Eylül 2019, 13:36 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Kim kalacak, kim gidecek, kim gelecek?

Kim kalacak, kim gidecek, kim gelecek?

YASİN ÖREN YAZDI.... AK Parti ve CHP'de kulisler Kim kalacak, kim gidecek, kim gelecek?

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Siyasetin 30 Mart yerel seçimlerinin ardından nabzı biraz düşmüştü, özellikle partilerin kongre sürecinin yaklaştığı bugünlerde bu nabız kısmen yükselmeye başladı ve siyasetin kalp atışları kendini iyiden iyiye göstermeye başladı.

Seçimlerden sonra ilk değişim MHP ve Saadet Partisi Alaplı İlçe Başkanlığında yaşandı. Her iki partide başkanlar kendi isteği ile koltuğu bırakarak, yeni isimlerle yola devam etme konusunda erdemliklerini ortaya koydu.  

MHP’de Serhat Sözer koltuğu Erol Oktay’a, Saadet’te ise Ramazan Sarıkaya koltuğu Erhan Uslu’ya teslim etti. Sorunsuz, demokrasiye en uygun şekilde…

Gözler şimdi; AK Parti ve CHP’de neler olur? sorusun cevabına kilitlenmiş durumda.

Her iki partide de mevcut ilçe başkanlarının devam etmek istediği yönünde kamuoyunda bir algı var.

Gerek Mustafa Yavuz AK Parti’de, gerekse Hüseyin Tosun CHP’de son dönemlerde daha çok sahada kendilerini göstererek, mesaj vermeye çalışıyorlar.

Yavuz’un sahaya çıkmasıyla birlikte kendi açısından seçimde alınan ağır mağlubiyet faturası nedeni ile bir toparlanmaya çalıştığı görülüyor.

Ama İlçe Başkanı olduğundan bu yana Gümeli ve Alaplı’da belediye alamamasının mahcubiyeti altında ezilmeye devam ediyor.

Yalnız partilerde kongre süreci hızlandı. Bu konuda doz her geçen gün artıyor.

AK Parti’nin Alaplı’daki tabanı bir yandan ilçe başkanlığı ile ilgili gelişmeleri tartışıyor, diğer yandan da genel merkezin ilçe başkanı adayını mı belirleyip belirlemeyeceğini takip ediyor. AK Parti kongrede delegeleri istediği adayı seçme konusunda serbest bırakacak mı? Merak edilen sorular var.

AK Parti kulisleri bu duruma odaklanmış durumda ama söylentilerde dolaşmıyor değil.

Ak Parti’de aday olabilecek sayısız isimden bahsediliyor. Bunlar arasında gerçekten işin hakkını verecek önemli isimler var.

Mustafa Yavuz’un istifa etmesi gibi bir durum kesinlikle yok. Kongreyi bekleyecek ve karar yukarda belirtilen işaret ile gerçekleşecek.

AK Parti Alaplı İlçe Başkanlığı için, özgül ağırlığı olan geçmişte gerek partide gerekse sivil toplum örgütlerinin tepesinde önemli görevler üstlenmiş isimler konuşuluyor. Üstelik bölge milletvekilleri ile iyi bir diyalog içinde olanlarda var.

Aynı şekilde CHP içinde de, telefuz edilen isimler gündem de henüz seçim takvimi açıklanmadığı için, resmi olarak adaylığını açıklayan kimse yok.

Kulislerde konuşulan isimler var.

Bu isimler kamuoyu tarafından yakından bilinen isimler.. 

Açıkçası Saadet Partisi ve MHP’ den sonra Ak Parti ve CHP için de seçimlerin ardından siyasetin yeniden şekillendiği bir döneme girdik.

Bakalım süreç bize ne gösterecek?

Kim kalacak, kim gidecek, kim gelecek?

 
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 425 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

HASANLI KÖYÜNDE HALK EĞİTİM TARAFINDAN ANA ARI ÜRETİMİ KURSU VERİLDİ
HASANLI KÖYÜNDE HALK EĞİTİM TARAFINDAN ANA ARI ÜRETİMİ KURSU VERİLDİ
Hasanlı köyünde Alaplı Halk eğitim müdürlüğü tarafından Ana Arı ve Arı sütü eğitimi verildi

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock