• 0

23 Ağustos 2019, 15:02 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Kaymakama sansür uygulayan yaver…

Kaymakama sansür uygulayan yaver…

YASİN ÖREN YAZDI... Kaymakama sansür uygulayan yaver…

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı Kaymakamı Emirhan Arıkan, sesiz sedasız yeni görev yeri Yozgat’a yol çıktı. Genç idealist çalışkan bir Kaymakam’a bir vedayı hem kamuoyuna hem de ilçede görev yapan basın mensuplarına çok gördüler, Gazilerimize de tabi…

Aynı zamanda hem Kaymakam Arıkan için hem de Özel İdare Müdürü Şaban Emiroğlu için önceki gün veda kahvaltısı düzenlendi.

Davetliler arasında ilk kez Gazeteciler, gaziler, şehit aileleri yoktu.

O sebepten dolayı hiçbir basın kuruluşunda veda kahvaltısı yer almadı. Sosyal medyada  yeterince görülemedi.

Kaymakam’ın duygularını,  Alaplı ile ilgili son mesajını Alaplı’lılar bu tür organizasyonları yapma beceresini 30 yıldır o koltukta oturmasına karşın halen gösteremeyen bir nevi Kaymakam Yaveri konumunda bulunan Yazı İşleri Müdürü Dursun Uzar yüzünden öğrenemedi.

Hani kendisini olduğundan daha genç göstermek için o saçlarını boyatan Müdür’den bahsediyorum.

Sanki oğlunun-kızının düğüne insan seçer gibi devlet işleri yürümez. Oraya davet etmeye bilirsin, düğün sizin, dernek sizindir. Buna bir şey diyemeyiz. Ama Kaymakamında Alaplı’lılara vereceği son mesajı basın aracılığı ile ulaştırmasına engel olamazsınız.

Bu Kaymakama yapılmış bir harekettir. Onun onurlanacağı bir konuya sansür uygulamaktır.

Bu Kaymakamın son sözlerine bir açıkça bir sansürdür, saygısızlıktır.

Bu tür ortamlar basın mensuplarının haber kaynakları ile buluştuğu, bir araya geldiği, kamuoyunu aydınlatma konusunda daha çok bilgi edinebildiği alanlardır.

O nedenle unuttuğundan değil, kasıtlı bir şekilde basın mensuplarını kahvaltıya davet etmeyen Müdür Uzar, bizler için biraz fazla soyut, biraz fazla soğuk kaçmamaya devam etmektedir.

Ben bugüne kadar gazetecilik yaptığım sürede İlçede görev yapan tüm Kaymakamların veda yemeğine katıldım. Para istendiği zamanda, vermem gerekiyorsa da verdim. Diğer basın arkadaşlarımda o şekilde…

Şimdi soruyorum kendisine; programa Basın mensuplarını davet etmeme talimatını kendisine kim vermiştir? Şayet böyle bir talimat yoksa, kendisi nereden aldığı güçle halkın haber alma hakkını gasp etmektedir,  Kaymakam uğurlamasını basitleştirme gayreti içine girerek, Gazetecilerin cebinde 25-30 lira kahvaltı parası yokmuş gibi bir algıyı yaratma cüretini kendisine kim vermiştir?

YASİN ÖREN YAZDI...
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 960 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı İlçesinde eğitim için alınan kararlarda amaçlarının sadece öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak olduğunu belirtti.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock