• 0

08 Ağustos 2019, 13:45 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

ALAPLI ESKİ KAYMAKAMLARI ŞİMDİ HANGİ GÖREVDE İŞTE CEVABI!

ALAPLI ESKİ KAYMAKAMLARI ŞİMDİ HANGİ GÖREVDE İŞTE CEVABI!

Alaplı Kaymakamlığına Rize Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın atanmasıyla 1987 yılında ilçe olan Alaplı, 11. Kaymakamı ile tanışmaya hazırlanırken, bugüne kadar gelip giden kaymakamların şimdi hangi görevlerde olduğu büyük merak konusu oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı Kaymakamlığına Rize Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın atanmasıyla 1987 yılında ilçe olan Alaplı, 11. Kaymakamı ile tanışmaya hazırlanırken, bugüne kadar gelip giden kaymakamların şimdi hangi görevlerde olduğu büyük merak konusu oldu.

ALAPLI’NIN KURUCU KAYMAKAMI FARUK NECMİ KURT

Alaplı’da ilk atama ilçe olduktan bir yıl sonra 1988 yılında gerçekleşti. 1993 yılına kadar Alaplı Kaymakamlığı yapan Kurt, çeşitli il ve ilçelerde Kaymakam ve Vali Yardımcısı görevlerinde bulunduktan sonra Ekim 2016 yılında Samsun Vali Yardımcılığı görevi sırasında emekliye ayrıldı.

OSMAN AKBAŞ

Alaplı İlçesinde 1993 ila 1998 yılları arasında 5 yıl görev yapan Osman Akbaş, çeşitli yerlerinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak, Bakanlık Merkez Teşkilatında Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. 1986-1987 yıllar arasında bir yıl süre ile Almanya' da bulundu. Son olarak Kocaeli Vali Yardımcısı iken Kırıkkale Vali Yardımcısı halen bu görevini sürdürüyor.

RECEP ERKILIÇ

Alaplı İlçesinde 1998 ila 2000 yılları arasında görev yapan Alaplı İlçesinin ardından, Aksaray-Ortaköy, Çorum-Osmancık, Ankara-Etimesgut Kaymakamlığı ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulunduktan sonra Ankara Vali Yardımcısı olarak kamu hizmetini sürdürüyor.

MEHMET ERGENOĞLU

2000 ile 2003 yılları arasında Alaplı Kaymakamlığı yapan Mehmet Ergenoğlu, Mülkiye Baş Müfettişi 2003'te mülkiye müfettişi olarak atandı. 2007 yılında teftişle ilgili iş ve işlemlerden sorumlu Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ergenoğlu, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri olarak görev yaptıktan sonra FETO kapsamında açığa alındı.

CELALETTİN CANTÜRK

2003 ila 2007 yılları arasında Alaplı Kaymakamlığı yapan Cantürk, Hakkâri-Yüksekova Kaymakamlıkları, Van Vali Yardımcılığı, Aydın-Çine Kaymakamlığı, Adana ve Trabzon Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra Denizli Vali Yardımcılığı görevine atanan Cantürk halen bu görevini sürdürüyor.

AYDIN MEMÜK 

Alaplı İlçesinde 2007-2011 yılları arası görev yapan Memük, ardından 2011-2016 yılları İzmir Torbalı Kaymakamlığı  yaptıktan sonra İzmir Vali Yardımcılığı görevine atandı. Memük halen İzmir Vali Yardımcısı olarak görev yapıyor.

YILDARAY MALGAÇ

2011-2014 yılları arasında Alaplı Kaymakamlığı görevini yürüten Malğaç, Vakfıkebir kaymakamlığına atandı. 2016 yılına kadar bu görevi sürdüren Malgaç, 2017 yılında ise Karaman Vali Yardımcısı olarak atandı.

ALTUĞ ÇAĞLAR

2014 yılında Alaplı Kaymakamlığına atanan Altuğ Çağlar,  2016 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Ardından Balıkesir Bigadiç İlçesine giden Çağlar, bugün çıkan son kararname ile Kocaeli ili Kartepe İlçesine atandı.

SAİM ESKİOĞLU- Alaplı İlçesine 2016 ile 2019 yılları arasında görev yapan Eskioğlu, geçen Haziran ayında emekliye ayrılarak, İstanbul’a yerleşti.

 

 

 
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 520 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
MEZUN OLDUĞU OKULDAN ÖZTÜRK’E ANLAMLI PLAKET MEZUN OLDUĞU OKULDAN ÖZTÜRK’E ANLAMLI PLAKET
Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ahmet Oturak, AK Parti Alaplı İlçe Başkan Adayı İsmail Öztürk’e okula verdiği maddi manevi katkılardan ötürü teşekkü

RÖPORTAJ

MEZUN OLDUĞU OKULDAN ÖZTÜRK’E ANLAMLI PLAKET
MEZUN OLDUĞU OKULDAN ÖZTÜRK’E ANLAMLI PLAKET
Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ahmet Oturak, AK Parti Alaplı İlçe Başkan Adayı İsmail Öztürk’e okula verdiği maddi manevi katkılardan ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock