• 0

20 Temmuz 2019, 18:47 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

AK PARTİ VE CHP'DEKİ BİLMECELER

AK PARTİ VE CHP'DEKİ BİLMECELER

Yasin Ören Yazdı... AK Parti, Kadın Kolları Başkanlığı için bir yılda iki istifanın ardından üçüncü ismi başkanlık için arıyor! Bir türlü burada bir randıman alamayan AK Parti teşkilatı bunun sebebini kendi içinde iyi irdelemek zorunda… Diğer yandan CHP Alaplı İlçe Teşkilatı ile AK Parti Alaplı İlçe teşkilatında görmezden gelinmeyecek bir hareketlenme yaşanıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bugünlerde her ne kadar gündem açısından yaprağın bile kıpırdamadığı söylesek bile yine siyasi açıdan hareketlilik devam ediyor.
Hiçbir şey yok deseniz de, muhakkak bir şey oluyor!
AK Parti, Kadın Kolları Başkanlığı için bir yılda iki istifanın ardından üçüncü ismi başkanlık için arıyor!
Bir türlü burada bir randıman alamayan AK Parti teşkilatı bunun sebebini kendi içinde iyi irdelemek zorunda…
Diğer yandan CHP Alaplı İlçe Teşkilatı ile AK Parti Alaplı İlçe teşkilatında görmezden gelinmeyecek bir hareketlenme yaşanıyor.
Malum kongre tarihlerine çok uzun bir zaman yok!
Bu konularda gerek Ak Parti içerisinde, gerekse CHP içinde sayısız isimle değerlendirme yapma fırsatım oldu.
Onlarca CHP’li ve AK Partili yerel kanaat önderi ne diyor diye sorguladım.
Önce CHP’den başlayalım, elde ettiğim netice şu:
-CHP’NİN ADAYLARI: Bu yılsonuna kadar 3-5 ay içerisinde kongresini yapacak olan CHP’de mevcut İlçe Başkanı Hüseyin Tosun ismi hiçbir şekilde güçlü bir şekilde telaffuz edilmiyor. Parti içi muhalif olarak bilinen ve parti içerisinde belli bir konumda olan isimler, değişmesi noktasında düşüncelerini yüksek sesle ifade ediyorlar.  Onun için Tosun’un karşısına aday arayışları var ve güçlü bir isimle CHP İlçe teşkilatında değişimden yanalar. Göreve geldiği günden bu yana Basın mensupları ve partinin önde gelen pek çok ismi ile de yıldızı barışmayan Tosun’a karşı homurdanmalar var. Eğer bu homurdanmalar böyle artmaya devam eder ve Tosun,  “2 dönem benim için yeterli, ben bu bayrağı gençlere devir etmek istiyorum” diyerek kırmızı kravatı çıkarmaya niyeti olmadığını ortaya koyarsa, CHP’de iki adaylı bir kongre yaşanacağı kesin ötesi garanti diyebiliriz.
CHP’nin en az 3 ismi Adaylık için kulis yapıyor.  Bu adayların teke düşmesi de muhtemel, üç vakte kadar bu isimler ortaya çıkar, şu kadarını söyleyeyim, Uysal delegeleri yazıp, Yıldız’lı isimleri görmezden gelir, Çolak elleriyle masa başında delege belirlese, bu kez Tosun’un işi gerçekten çok ama çok zor. Bu konuda tabi ki Belediye Başkanı Nuri Tekin’in tavrı belirleyici olacak ama tabandan yükselen çokta Uysal olmayan, sese kulak vermemezlik yapamayacak gibi…
AK PARTİ’NİN AYLARI:
AK Parti’nin gündeminde İlçe Başkanlığı için sayısız isim var; Hepsinden işittiğim söz aynı... Hepsi ama hepsi... AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz’un kongre öncesi yada kongrede bırakacağı kesin.  Ama parti içerisinde bu makama gelebileceği konuşulan onlarca isim var.
Daha önce bu isimleri yazdım, tekrarlamaya gerek yok!
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 395 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

AUTO KİNG KDZ EREĞLİ
AUTO KİNG KDZ EREĞLİ
AUTO KİNG KDZ EREĞLİ

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock