• 0

01 Mayıs 2019, 12:12 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Eskioğlu,"Seçilenler, seçilmeyenleri kucaklayacak." dedi.

Eskioğlu,

Eskioğlu, "Demokrasinin icabı sonuçlara katlanamıyoruz. Seçimler oldu, ardından muhtarlar derneği seçimleri yapıldı. Encümen seçimleri oldu. Seçilmeyenler için sorun oluşturuyor. Seçilenlerin omuzlarında daha fazla yük var. Seçilenler, seçilmeyenleri kucaklayacak." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı Muhtarlar Derneği’nce düzenlenen dayanışma ve kaynaşma kahvaltısında muhtarlar yoğun ilgi gösterdi.  

Alaplı Alabalık tesislerinde düzenlenen kahvaltı programına Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Yalçın, Temel Uslu, İhsan Korkmaz, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Mandacı ile Muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

KAZANAN MUHTARLAR FEDAKARLIK YAPACAK.

Alaplı Kaymakamı Eskioğlu burada yaptığı konuşmada yeni göreve başlayan Muhtarları tebrik ederek, İnanıyorum bundan sonra sivil toplum örgütleri, bürokratlarla da bir araya gelerek daha geniş katılımlı toplantılarda Muhtarlar kaynaşacaktır. Bu dar kapsamlı bir kahvaltı oldu. Bu kadar katılım beklemiyordum. Eski Muhtarlarımız var, yeni muhtarlarımız var, güzel bir porte görüyorum.

Seçim konusunda demokrasiden hepimiz memnunuz yeri geliyor, göklere çıkıyoruz. Demokrasinin icabı sonuçlara katlanamıyoruz. Seçimler oldu, ardından muhtarlar derneği seçimleri yapıldı. Encümen seçimleri oldu. Seçilmeyenler için sorun oluşturuyor. Seçilenlerin omuzlarında daha fazla yük var. Seçilenler, seçilmeyenleri kucaklayacak.

Seçilenler daha çok fedakarlık yapacak. Haklı olduğunu bilse de “sende haklısın” diyecek. Seçim sonrasında bazı köylerimizde sorunlar başladı. Huzur her şeyin önünde ve üstündedir. Eğer beldemizde, köyümüzde huzur yoksa sorun vardır.  Bu huzurun temini içinde devlet güçlüdür. Asayiş olarak biz her türlü tedbiri alırız. Savıcısı ile kolluk kuvvetleri ile kaymakamlık olarak. Bundan kuşkunuz olmasın. Yalnız, huzur gönülden gönüle kurulan bağla oluşur. Seçilen muhtarlar kaybeden Muhtara kollarını açacak. Sizlerin sağlayacağı huzurdan daha önemli bir şey olamaz.” dedi.  

 

MANDACI, BİRBİRİMİZLE TANIŞALIM!

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Mandacı’da yaptığı konuşmasında, Eski muhtarların çeşitli konularda yeni muhtarlara yardımcı olmasını isteyerek şunları söyledi: “Çoğu yeni muhtar birbirleri ile tanışamadı. Bu münasebetle bu kahvaltıyı yaptık. Birbirimize telefon numaralarını verelim. Bizler için yeni başlayan muhtarlar için zorluklar olacak. Çeşitli konularda, eskiler yenilere yardımcı olacak. Muhtarlar derneği seçimlerini yaptık. Siz meslektaşlarımız bu göreve layık gördünüz, o makam hepimizin, biz hizmet yaparak, haklarımız gönüllerinde kalplerinde olalım.  Geldiğiniz için sağ olsun var olun.”
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 319 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

KUZEY VE DAVETLİLER DOYASIYA EĞLENDİ.
KUZEY VE DAVETLİLER DOYASIYA EĞLENDİ.
Alaplı'nın sevilen isimlerinden Dergaz Doğalgaz A.Ş.'nin Alaplı Sorumlusu Bekir Ali Durdu ile ilçe esnaflarından Meltem Yoldaş Durdu'nun tek çocukları Kuzey Barlas erkekliğe ilk adımını attı.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock