• 0

27 Mart 2019, 12:17 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Başarı hikayesinin adıdır, Tekin...

Başarı hikayesinin adıdır, Tekin...

YASİN ÖREN YAZDI Başarı hikayesinin adıdır, Tekin...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pazar günü yapılacak olan seçimleri Alaplı açısından bir başarı öyküsü üzerinden değerlendirmekte fayda olduğu bir gerçek. Partilerin adaylarını belirlerken, kıstas aldıkları çeşitli kriterler vardır malumunuz... Bu tespit yapılırken, adayın kişisel karizmasının vizyon, misyonun yanı sıra geçmişe ait hep bir “başarı hikâyesi” aranması baş rolü oynar kuşkusuz. Başarı hikâyesi olmayan bir adayın da şüphesiz karşılığı yoktur, yerinde sayanların da tabi ki... Açıkçası yerelde, ilçede siyasi yaşamı, mutlaka başarı hikâyeleriyle dopdolu olmalıdır halktan oy isteyen kişinin, mesela CHP'nin Alaplı Belediye Başkan Adayı Mevcut Başkan Nuri Tekin'i bu doğrultuda değerlendirecek olursak, Demokrasiyi yudum yudum içtiğini, tabandan çarpışa geldiğinin fotoğrafını görürsünüz. Gençlik Kollarında başlayan siyasi hayatının, sıfırdan başlamak zorunda kaldığı ticaretinde üzerine koya koya bugünlere getirmesi az buz başarı değildir... Belediye Meclisine iki dönem girme başarısı gösteren, kazanması büyük bir mücadele gerektiren Ticaret ve Sanayi Odasında iki dönem Başkan Vekilliği yapan, CHP İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra, "Simdi zamanı geldi" düşüncesiyle 2014 yerel seçimlerinde: “Bu iktidarın Alaplı'da alternatifi yok” cümlesinin insanların zihnine mıh gibi kazındığı bir süreçte her seçimde olduğu gibi o seçimlerde rakiplerini geçerek, ipi göğüslemesi de bir başarı öyküsü değil midir? ...Ve o ipi göğüsledikten sonra, halkın çoğunluğunun taleplerine yanıt verecek hizmetler ortaya koyması ile durumu perçinlemesi adaylık kriterlerinin yerli yerli yerine oturmasının bir sonucu değil midir Alaplı için?.. Peki, bu başarı öyküsü ile 31 Mart seçimlerine giren Nuri Tekin'in rakiplerinin ne gibi seçim başarısı vardır! Rakipsiz girdikleri seçimler dışında, rakibi olduğu hangi seçimi kazanabilmiştir? Bir kişi diyebilir mi, Hamdi Uçar'la girdiği şu seçimi kazanmış, Muhabbet Tezel, Nevzat Cimenoğlu ile girdiği yerel seçimlerden zaferle çıkmıştır" Bir Faruk Çaturoğlu'nun, bir Nevzat Çimenoğlu'nun başarı öyküsü vardır, hatta Mustafa Yavuz'un dahi tıpkı Nuri Tekin gibi rakiplerini geride bıraktığı kongreler, ticaret odası seçim başarıları vardır ama bana hiç kimse AK Parti Belediye Başkanı Celil Uzun'un siyasette başarı öyküsü olduğuna inandıramaz.. Uzun da siyasete bakış olarak, her zaman bir aşk hikayesi vardır ama siyaset açısından bir başarı hikayesi yoktur. Tabi kadrosunda yer alan 20 yıldır aynı belediye meclisi koltuklarında kalmayı başarı sayan, orayı babasının malı sanan siyasetçileri de bu örneğe dahil edebiliriz... Nitekim Pazar günü yapılacak yerel seçimler, geçmişi başarı öyküsü olanlar ile sürekli bulunduğu göreve bir nevi atama yöntemi ile gelenlerin hesaplaşması olacaktır. Ama bildiğim bir şey var ki... Bu seçimler AK Parti açısından Alaplı'da 2009 yılındaki seçimlerin tarihinin tekerrürü olmaya da adaydır... YASİN ÖREN YAZDI.....
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 270 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gazeteciler, Dünya evine giren Kaymakam Vekilini kutladılar.
Gazeteciler, Dünya evine giren Kaymakam Vekilini kutladılar.
Alaplı'da Gazeteciler, Dünya evine giren Kaymakam Vekilini kutladılar.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock