• 0

14 Şubat 2019, 17:49 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Listede kimler var, kimler?

Listede kimler var, kimler?

AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Celil Uzun ve CHP'nin mevcut Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin listelerde adeta satranç oynayacaklar. Peki iki isim kalan 3-4 günde Belediye meclis listesi konusunda nasıl bir yol haritası izleyecek? YASİ ÖREN YAZDI....

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için 19 Şubat Salı günü listeler İlçe Seçim Kuruluna teslim edilecek.
Başkan Adaylarının ve ilçe başkanlarının en fazla zorlanacak larını nokta kesinlikle burası.
AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Celil Uzun ve CHP'nin mevcut Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin listelerde adeta satranç oynayacaklar.
Peki iki isim kalan 3-4 günde Belediye meclis listesi konusunda nasıl bir yol haritası izleyecek?
Aradaki oy makasını belirleyecek olan liste konusunda en fazla küskünlük CHP listesinde yaşanacak bunu baştan belirtelim.
Şu anda en fazla beklenti CHP'de var...
Galiba sonunda ama en sonunda şöyle bir tablo çıkacak:
AK PARTİ’DE…
Kemal Ersöz, Hüseyin Öztürk, Nihat Erten, Yaşar Karaca, Esra Uyan, Şerafettin Öztürk, Mehmet Yaman, Recep Erdoğan, İsmail Demircan, Muzaffer Çevik, listede başı çekecek isimler.  
Peki bu isimler arasında sıralamayı nasıl yapılır dediğinizde…
Birinci sırada Kemal Ersöz yerini alır,  bu listede    Mehmet Yaman kontenjan adayı olur. Hüseyin Öztürk 2. sıra,  Yaşar Karacan 3. Sıra, İsmail Demircan yada Nihat Erten 4.  sıra Esra Uyan’ında 5. sırada olması kuvvetli isimler olarak duruyor. As kadroyu elindeki bu beşli-altılıya göre belirlemesi muhtemel AK Parti'nin yerli ve yabancı, mahalle ve hitap ettikleri oy kitlelerine göre diğer sıralamaları yapması listenin kalan kısmını belirleyecek.
CHP’DE İSE…
Halil Öztürk,  Yaşar Çevik,  İnşaat Mühendisi Batuhan Usaç,  Emine Uysal, Mehmet Altay, Erkan Demircan, Hakan Uysal, Rıfkı Henden, CHP Gümeli Belediye Meclis Üyesi Kemal Kocaman, Şeref Yıldız, Alpay Gün, Aydın Market Sahibi Ahmet Aydın, Rıza Bozkurt, Tuncay Çil, Abdullah Ateş listede kesin yer bulabilecek isimler...
 Sonuçta iddiası olan iki Parti'nin listelerinin ilk 6 ismi önem kazanıyor.
Bu listede CHP'nin Alaplı'daki köklü ailesi Öztürk'ler listede ilk sırayı alır. Ahmet Aydın 2. sırayı, Batuhan Usaç dördüncü sırayı, Emine Uysal veya Erkan Demircan 5. ci sırayı, Kemal Kocaman yada Rıza Bozkurt beşinci sırada kendine yer bulabilir. Bu listede şayet İl genele kaydırılması arsa  kontenjan adayı  Hakan Uysal ve Mehmet  Altay ikilisinden biri olur. Dört gün sonra açıklanacak olan bu listeler üzerine değerlendirme ve yer değiştirme çok olacaktır.
Yalnız ifade ettiğim bu isimler büyük orada listeye şekil verecek isimler onu da belirtelim.
Peki  İl Genel Sıralaması nasıl olur?
İl Genel Meclisi için ağırlık AK Parti’de… Yoğun bir talebin olduğu AK Parti’de Mevcut İl Genel Meclis Üyesi Ayhan Akman üç dönem kuralına takılacak gibi, Temel Uslu yada İbrahim Yalçın ikilisinden birinin başını çekeceği bu listede ikinci sıra için, Yılmaz Can, Yüksel Koçak ve Halil Demirer yarışacak. Burada zorlu bir tercih yapılacağını belirtelim.
CHP’de İl Genel Meclis Üyeliği için dört isim seçeneği var.  İhsan Korkmaz, Serdar Akyol, Hakan Uysal ve Mehmet Altay buradaki belirsizlik Pazartesi çözülecek gibi.
Şu sıralar listelerin konuşulduğu partilerde yarışa girecek isimleri başarı dilemekten başka bize fazla bir şey düşmüyor.
YASİN ÖREN YAZDI...
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 981 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

KUZEY VE DAVETLİLER DOYASIYA EĞLENDİ.
KUZEY VE DAVETLİLER DOYASIYA EĞLENDİ.
Alaplı'nın sevilen isimlerinden Dergaz Doğalgaz A.Ş.'nin Alaplı Sorumlusu Bekir Ali Durdu ile ilçe esnaflarından Meltem Yoldaş Durdu'nun tek çocukları Kuzey Barlas erkekliğe ilk adımını attı.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock