• 0

09 Ocak 2019, 14:54 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

AK Parti ve CHP’de kimler Belediye meclis üyesi olacak?

AK Parti ve CHP’de kimler Belediye meclis üyesi olacak?

AK Parti ve CHP’de kimler Belediye meclis üyesi olacak?

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

31 Mart 2019 tarihinde malum yerel seçimler var.

AK Parti’de Belediye Başkanlığı için Celil Uzun’un ismi artık kesin gibi sadece açıklanması bekleniyor.

CHP zaten mevcut Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile aylar öncesinde yola devam etme kararı aldı.

Peki, iki isim Belediye meclis listesi konusunda nasıl bir tutum izleyecek?

Öyle olacak, şöyle olacak, beklendiği gibi olmayacak ama her iki partide de listeler konusunda çok tantana çıkacak, çok isim ortaya atılacak, çok spekülasyon yapılacak falan ama... Aradaki oy makasını işte bu listeler belirleyecek. 

Galiba sonunda ama en sonunda şöyle bir tablo çıkacak:

AK PARTİ’DE…

Kemal Ersöz, Cengiz Ergin, Yaşar Karaca, Esra Uyan, Şerafettin Öztürk, Halil Demirer, Mehmet Yaman, Yılmaz Can, Hüseyin Öztürk, -ki istemiyor ama ikna edilebilir duruyor-  Birol Şahin, ilk 5 ve 6’da olması muhtemel isimler gibi. 

Bu isimler arasında sıralamayı nasıl yapılır dediğinizde…

Birinci sırada Hüseyin Öztürk yerini korur, bu listede Kemal Ersöz kontenjan adayı olur. Cengiz Ergin 2. sıra, Mehmet Yaman 3. sıra Yaşar Karacan 4. sıra Esra Uyan’da 5. sırada olması kuvvetli isimler olarak duruyor. Ardından diğer isimler yerli ve yabancı, mahalle ve hitap ettikleri oy kitlelerine göre belirlenir. 

 

CHP’DE İSE…

Halil Öztürk,  Yaşar ( Levent) Çevik,  Özlerler’den Ziya Yazıcı,  İnşaat Mühendisi Batuhan Usaç,  Emine Uysal, Mehmet Altay –ki kontenjan adayı olması bekleniyor-  Erkan Demircan, Hakan Uysal, Rıfkı Henden, CHP Gümeli Belediye Meclis Üyesi Kemal Kocaman, Şeref Yıldız, Alpay Gün ve Hasan Demir, Aydın Market Sahibi Ahmet Aydın, girmesi çok yüksek olan isimler. Tabi ki bu isimleri çoğaltabiliriz. Sonuçta listenin ilk 6 ismi önem kazanıyor.

Bu listede Yaşar Çevik oğlu Levent adına feragat etmezse listede ilk sırayı alır. Ziya Yazıcı 2. sırayı, Emine Uysal 3. sırayı, Erkan Demircan 4. cü sırayı, Hakan Uysal beşinci sırada kendine yer bulabilir. Tabi benim tahmin ettiğim bu listeler üzerine değerlendirme ve yer değiştirme çok olacaktır. 

Yalnız ifade ettiğim bu isimler büyük orada listeye şekil verecek isimler onu da belirtelim.

 

Peki  İl Genel Sıralaması nasıl olur?

İl Genel Meclisi için ağırlık AK Parti’de… Yoğun bir talebin olduğu AK Parti’de Mevcut İl Genel Meclis Üyeleri Ayhan Akman ve Temel Uslu’nun yanı sıra,  Yüksel Koçak, Orhan Yener, Halil Demirer, Yılmaz Can, Ertuğrul Yüksel ve İbrahim Yalçın gibi isimleri arasında zorlu bir tercih yapacak.

Peki, nasıl olur bu liste; Bu listede  Yılmaz Can ve Halil Demirer’in, Çaturoğlu ailesi ve Alevi oyları için bu iki isim önemli olması sebebiyle belediyeye kaydırılması yüksek ihtimal, listede birinci sırayı Ayhan Akman,  Temel Uslu bozulmayacak gibi duruyor. Bozulursa da İbrahim Yalçın ilk ikide kendine yer bulabilir.

CHP’de İl Genel Meclis Üyeliği için İhsan Korkmaz ve Serdar Akyol isimleri revaçta yine. İlk ikide ikisi olur ama sırama nasıl olur zaman gösterir…
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 522 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
Köy Öğrencileri Robotlarla Tanıştı. Köy Öğrencileri Robotlarla Tanıştı.
Alaplı’da bir ilk yaşandı. Kırsal bölgede olmanın olumsuzluklarını avantaja çevirmeyi başaran, Alaplı’nın en uzak köy okullarından biri olan Çatak Ort

RÖPORTAJ

Köy Öğrencileri Robotlarla Tanıştı.
Köy Öğrencileri Robotlarla Tanıştı.
Alaplı’da bir ilk yaşandı. Kırsal bölgede olmanın olumsuzluklarını avantaja çevirmeyi başaran, Alaplı’nın en uzak köy okullarından biri olan Çatak Ortaokulun, Alman Teknoloji devi ZEISS firması ile yaptığı iş birliği çerçevesinde Robotik Kodlama ve İnovasyon Atölyesi açtı.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock