• 1

30 Aralık 2018, 15:33 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

ALAPLI’DA YILIN EN İYİLERİ KİMLER? İŞTE CEVABI!

ALAPLI’DA YILIN EN İYİLERİ KİMLER? İŞTE CEVABI!

YASİN ÖREN YAZDI.... ALAPLI’DA YILIN EN İYİLERİ KİMLER İŞTE CEVABI: Zaman o kadar çabuk geçiyor ki, göz açık kapayınca kadar geçti yine kos koca bir yıl.. 2018 yılını geride bırakıp, 2019 yılına merhaba demeye hazırlandığımız bugünlerde yaptığı görevi hakkıyla yerine getiren başarı gösteren isimlerde az değil… Hani hoş seda bırakanlardan gönüllere taht kuranlardan bahsediyorum. SİZİN İÇİN YILIN EN İLGİNÇ OLAYI, YILIN BÜROKRATI, YILIN YEREL YÖNETİCİSİ, YILIN ODA BAŞKANI, YILIN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ, YILIN İL GENEL MECLİS ÜYESİ, YILIN MUHTARI, YILIN GAZETECİSİ, YILIN SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANI, YILIN EN İYİ AHDE VEFA ÖRNEĞİ, YILIN HAYAL KIRIKIĞI, YILIN BELEDİYE BAŞKANI, YILIN EN İYİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, YILIN FEDAKARI, YILIN OKUL MÜDÜRÜ, YILIN SENDİKASI, YILIN DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİ DERLEDİM

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zaman o kadar çabuk geçiyor ki, göz açık kapayınca kadar geçti yine kos koca bir yıl..

2018 yılını geride bırakıp, 2019 yılına merhaba demeye hazırlandığımız bugünlerde yaptığı görevi hakkıyla yerine getiren başarı gösteren isimlerde az değil…  Hani hoş seda bırakanlardan, gönüllere taht kuranlardan bahsediyorum.

Sizin için Alaplı’da 2018 yılının başarılı isimlerini ve dikkat çeken olaylarını derledim.

İşte o isimler ve olaylar…

YILIN EN İLGİNÇ OLAYI: Alaplı İlçesine bağlı Cambazlı köyünde gelin ve kaynana cinayeti, yaşanan en vahşi ve en ilginç olay olarak dikkat çekti.  Tarihi eser mi, hırsızlık mı? Gibi sorularla kamuoyu uzun aylar meseleyi her köşe başında tartıştı… Bu sebebple yılın en ilginç olayı olarak hafızalarda yer etti.  

YILIN ODA BAŞKANI: Alaplı için kurtuluş olacak olan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile gece gündüz  çalıştı, adeta yattı kalktı, çok emek verdi, çok Ankara yollarını aşındırdı, yılın oda başkanı olmayı hak etti. Açıkçası Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu ile ikisinin arasında yapmam gereken tercihte, gençliği ve dinamikliği ile  bir adım öne çıktı.

YILIN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ: Ak Partili Hüseyin Öztürk’ün son birkaç yıllık suskunluğu bu yıl kendisinin yılın meclis üyesi olmasını engelledi diyebiliriz.  Gerek uyumu, gerekse olması gereken yerlerdeki çıkışıyla ve duruşu ile CHP’li Alaplı Belediye Meclis Üyesi Hakan Uysal,  en verimli meclis üyesi olarak dikkat çekti.   

YILIN İL GENEL MECLİS ÜYESİ: Tartışmasız 3 dönem üst üste görev yapan Ayhan Akman, 2018 yılında çalışmaları ile Temel Uslu ve Serdar Akyol gibi isimlerle koordineli çalışması ile  birkaç adım önde yılın il genel meclis üyesi olmayı başardı.  Alaplı- Mollabey alternatif yolunu bitirmek tekrar aday olması ve kazanması halinde onun  boynunun borcu.

YILIN BELEDİYE BAŞKANI: Haliyle Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ile Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin arasında bir tercih yapmak zorundaysanız, işiniz çokta zor olmuyor.  Halka dokunmayı bilen,  iyi işler çıkaran Sayın Tekin, yılın en iyi Belediye Başkanı olmayı hak ediyor.

YILIN BÜROKRATI:  Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Türkiye’nin en kıdemli Kaymakamı… İnsanlarla kurduğu ilişi ve teveccühü sorunların çözümüne dönük çabaları ile  tartışmasız İlçeye bugüne kadar gelen en başarılı Kaymakam olarak dikkat çekiyor. Haziran ayında yaş haddinden emekli olacak olan Sayın Eskioğlu, idarecilikte ortaya koyduğu duruşu, düzgün karakteri ile  yılın bürokratı olmayı hak etti.   

YILIN YEREL YÖNETİCİSİ: Alaplı’da yılladır eğitimde kalbur olmuş olan çiftli eğitimi, tekli eğitime geçirme konusunda üstlendiği sorumluluğu hakkıyla yerine getiren ve bir iki okul dışında bunu başaran Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik,  yılın yerel yönetici olmayı ilçede bulunan 46 okul ve 10 bini aşkın öğrencinin vebalini üzerinde taşıyarak hak etti.  Alaplı’ya olan hakimiyetini, Müdürlük görevinde tecrübeye dönüştürerek, nokta tabir edebileceğimiz atışlarla sorunların üstesinden geldi. 2018 yılında başarılı çalışmaları ile ismi belediye başkan adayları içinde bile telaffuz edilen Sayın Çevik’in başarılarının 2019 yılında da aynen devam ettirmesini bekliyoruz.

YILIN MUHTARI:  Bu konuda tartışma getirmeyen bir gerçek Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan, Türkiye’nin bir çok yerine yaptığı kültür gezileri ile köy halkının ufkunu açtı, ulaşılmaz yerleri ulaşır noktaya getirdi, çekmen bezi ile unutulmaya yüz tutmuş tarihe ışık tuttu, o çok çalıştı, çok mücadele etti ve yılın muhtarı olmayı hak etti. 

YILIN GAZETECİSİ:  Alaplı Gazeteciler Derneğine geçen yıl altın yılını yaşatan Doğan Bostancı,  gazeteci olarak da çözüm bekleyen meselelere eğilerek ve imza atarak şahsıma göre yılın gazetecisi olmayı hak etti.    Duyarlı gazeteciliğin ve sabır ve tutku mesleğinin en güzel örneklerini sundu. Gazeteciler için Çanakkale başta olmak üzere Doğu Karadeniz ve Ulus’a Kültür Gezileri düzenleyerek ufkunu açmayı başardı.

YILIN SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANI: 2018 yılı İlçe Başkanları için suskun bir yıldı. Bu suskunluk içinde Alaplı’da olmayan partiyi yeniden var eden, hareket getiren DSP Alaplı İlçe Başkanı İrfan Türkyılmaz,  bu yılın ilçe başkanı olma payesini hak etti.

YILIN EN İYİ AHDE VEFA ÖRNEĞİ:  Babaya ahde vefa bu kadar olur.  Kendini Alaplı’ya adamış, ömrünü vermiş olan Eyüp Yaman’ın kızı Gülay Yaman, büyük bir fedakarlık örneği ortaya koyarak,  babası için önce kitap yazdırdı ardından anma töreni düzenleyerek, kendisine yakışanı yaptı.  Bu sebeple Sayın Yaman,  yılın en iyi ahde vefa örneğine bizleri şahitlik ettirmeyi başardı. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.   

YILIN HAYAL KIRIKIĞI:  Alaplı Devlet Hastanesin atılması beklenen temelinin atılamaması ve şimdilik rafa kaldırılması bizlere göre yılın hayal kırıklığı olarak hafızalara kazındı.

YILIN EN İYİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ: Alaplı Muhtarlar Derneği başta Zeytin Dalı Operasyonun gerçekleştirildiği Afrin’e 50’ye yakın Muhtar ile çıkartma yaparak,  Ahmet Uysal Başkanlığında başarılı bir yılı geride bıraktı.  Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile en aktif sivil toplum örgütü oldu.

YILIN FEDAKARI: Hiç şüphesiz AK Parti’nin Alaplı Belediye Başkanı Adayı olmak istese çok rahat bir şekilde olabilecek iken, partiyi toparlama adına fedakarlık yapan ve Celil Uzun ismini kamuoyunun önüne sunarak, jest yapan Yavuz, bu davranışı ile yılın fedakarı olmayı hak etti.    

YILIN OKUL MÜDÜRÜ: Merkez İlköğretim Okulu Müdürü Ayhan Tekin, okula getirdiği vizyon ve eğitim kalitesiyle yılın okul müdürü olmayı hak etti.  Yılların verdiği tecrübeyi Merkez okulunda başarıya dönüştürdü.

YILIN SENDİKASI: Alaplı Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Asma,  Memur Sen adı altında topladığı üyeleri ile güzel işlere imza attı.  Başarılı bir yılı geride bıraktı, ortaya koyduğu çalışmalarla yılın sendikası olmayı hak etti.

YILIN DİKKAT ÇEKEN İSiMLERİ: Alaplı tarihine üç kitap hediye eden Alaplı İMKB Teknik Okulu Tarih Öğretmeni Buran Akbaş, yılın en dikkat çeken araştırmacısı olarak hafızalarda unutulmayacak bir iz bıraktı.   Özellikle Alaplı’dan bir Eyüp Yaman geçti isimli kitabı büyük ses getirdi ve  kendisi yılın dikkat çeken ismi oldu. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Adem Sevim'de yine en fazla dikkat çeken isimlerden biri oldu.

Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 1686 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

MUAMMER DARÇIN
çok güzel olmuşta çok şey yok yasin kardeşim hani yılın sanatçısı sporcusu dernekcisi basarıya imza atmış bir çok şey var bu ilçede kardeşim benim
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

HASANLI KÖYÜNDE HALK EĞİTİM TARAFINDAN ANA ARI ÜRETİMİ KURSU VERİLDİ
HASANLI KÖYÜNDE HALK EĞİTİM TARAFINDAN ANA ARI ÜRETİMİ KURSU VERİLDİ
Hasanlı köyünde Alaplı Halk eğitim müdürlüğü tarafından Ana Arı ve Arı sütü eğitimi verildi

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock