• 0

22 Kasım 2018, 19:03 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Güç Bir jeneratör'e bir ödül daha...

Güç Bir jeneratör'e bir ödül daha...

Güç Bir jeneratör'e bir ödül daha...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünce 7. Zonguldak İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri’ programında Ereğli'den Güç Bir Jeneratör ödüle layık görüldü.  Ödülü Osman Karaya'nın oğlu Aytaç Karayaka Zonguldak TSO Başkanı  Metin  Demir'in elinden aldı.
Bülent Ecevit Üniversitesi Tahir Karaoğuz Toplantı Salonunda düzenlenen programa; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Ayhan Kafalı, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, TSO Başkanı Metin  Demir, İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, girişimciler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, düzenlemiş oldukları etkinlik ile bir yandan işverenleri, işçileri ve iş arayanları bilgilendirirken, öbür taraftan hedef kitleleri arasında yer alan öğrencilere iş hayatını tanıttıklarını söyledi.
Zonguldak İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri etkinliklerinin yedincisini düzenlediklerini belirten İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, konuşmasına şöyle devam etti:
DEMİRSU: “HEDEF KİTLEMİZ ARASINDA YER ALAN ÖĞRENCİLERİMİZE İŞ HAYATINI TANITIYORUZ”
“Kariyer günleri denildiğinde;  akla gelen ilk olgu iş yaşamıdır. İş yaşamının ayrılmaz parçaları da,  şüphesiz ki iş arayanlarımız, işçilerimiz ve işverenlerimizdir. Bu parçalar, ancak birbirini tamamladığı, birbiri ile bir bütün oluşturduğu zaman anlam kazanmaktadır. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlik ile bir yandan işverenlerimizi, işçilerimizi ve iş arayanlarımızı bilgilendirirken, öbür taraftan hedef kitlemiz arasında yer alan öğrencilerimize iş hayatını tanıtıyoruz. Türkiye İş Kurumu olarak işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda; iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunma, işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik istihdamı kolaylaştırma, koruma, geliştirme ve işini kaybedenlere geçici bir süre gelir desteği sağlama misyonuyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kurumumuz hizmetlerinin odak noktasında yer alan ve işgücü piyasasının en önemli aktörlerinden olan değerli İşverenlerimiz, ülke ekonomisine pozitif yönde katkılarını yapmaya devam ederken İŞKUR ailesi olarak teşvik politikalarımızla daha fazla istihdam sağlanması ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkıda bulunulmasına yardımcı oluyor,  olmaya da devam ediyoruz. Çeşitli kurumlar ile iş birliği çerçevesinde ücretleri ve sigorta primleri tarafımızdan ödenmek üzere Toplum Yararına Çalışma Programları uygulayarak işsiz vatandaşımızın geçici süre ile de olsa maddi anlamda rahatlamasını sağlıyoruz. Bireylerin işini kaybetmesi durumunda, işsizlik ödeneği ödeyerek oluşan gelir kaybını telafi ediyoruz. Bu organizasyona verdiği destek ve işbirliklerinden dolayı Valiliğimize, Üniversitemize, Ticaret ve Sanayii Odamıza, Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza ve bu yolda beraber yürüdüğümüz mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, şükranlarımı arz ediyorum.”
AKDEMİR: “GENÇLERİMİZE FAYDA SAĞLAYACAK EN KÜÇÜK BİLGİ BİLE ÇOK ÖNEMLİ”
İnsan Kaynakları ve Kariyer Günlerinin çok önem arz ettiğini belirten Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir:
“Kariyer eğitim ve tecrübeyle kendimizi oluşturma, kendi hayatımıza yön verme olarak ta tarif edebiliyoruz. Gençlerimize fayda sağlayacak en küçük bir öğreti bile bizler için çok kıymetlidir. Hayattaki başarıların, mutluluğun en önemli ögelerinden biri kişilerin sevecekleri, başarabilecekleri, ilgi duyabilecekleri bir işe sahip olabilmektir. Bunun için kişi önce ne istediğini iyi bilmeli ve kendini çok iyi tanıması gerekmektedir.  Yol haritasını oluşturan kişi geleceğine ilişkin bir hedef belirler bu hedef doğrultusunda da doğru adımlarla başarıya ulaşabilir. Bu bağlamda İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri çok önem arz ediyor. Bir toplumun huzurlu ve sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi iktisadi, sosyal ve kültürel açıdan gelişebilmesi için gençlere iyi yatırım yapması gerekmektedir” dedi.
BEKTAŞ: “HAYAT DEĞİŞİYOR KARİYER UNSURLARI DEĞİŞİYOR”
İşsizliğin aslında bir mesleksizlik anlamına geldiğine dikkat çeken Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, ise şöyle konuştu:
“Bir mesleğiniz olmadı mı olumsuz kadere boyun bükmek zorunda kalıyorsunuz. Dolayısıyla bir mesleğimiz, bir kariyerimiz olmak zorunda. Bu zorunluluk katsayısı her geçen gün artıyor. Yeni bir çağdayız ve bu yenilik katsayısı da hızla artıyor ve her geçen gün değişiyor.  Hayat değişiyor, kariyer unsurları değişiyor, kariyer meslekleri değişiyor ve geleceğin bizlere neler getireceğini öngörmekte zorlanıyoruz. Geçmişin şartlarıyla hayatımızı yani geleceğimiz dizayn etmeye kalktığımızda işin işinden çıkamıyoruz. Bu nedenle geleceği okumayı bilenlerin bize söyleyeceklerine çok ihtiyacımız var. Bu sözlere de en çok hayatlarının ilkbaharında olan gençlerimizin ihtiyacı var. İŞKUR eskiden adından çok bahsedilen bir kuruluş değildi ama bir dizi programla kendini yenileyerek, geleceği hazırlayarak toplum içerisinde önemli bir yer edindi. Projelerle toplumun bütün katmanlarını kucaklayarak her probleme çözüm üretmeye çalışıyor.
BEKTAŞ: “İŞKUR TOPLUMA EL UZATIYOR”
İŞKUR gerçekten kendinden beklenen misyonu yerine getiriyor ve topluma el uzatıyor. Çözüm için emek veriyor. Toplumun ve özellikle genç kesimin bu çağrıya kulak vermesi, buluşmayı sağlaması, bu amaçla da bu gibi etkinliklerin hakkının verilmesi gerekiyor. Sizler içinde bulunduğunuz için belki çok farkında olmayabilirsiniz ama biz dışarıdan gelenlerin ilk fark ettiği şey Zonguldak’ın yaşlı bir nüfus değil göreceli çalışma çağında bir nüfusa sahip olan ender illerden birisi olduğu. Ayrıca Zonguldak ciddi sanayi kuruluşlarının, işletmelerinin olduğu bir il. Gençlerimizi çok iyi değerlendirmemiz lazım. Olmayacak heveslere yıllarımızı harcamamalıyız. Fırsat kaçtıktan, zaman geçtikten sonra işi sıfırdan başlatmak kolay olmuyor. Her çocuğun mutlaka bir yaratılış, varoluş gayesi var. Hiçbir iş öbüründen daha değerli değildir. Önemli olan hakkını verdiğiniz işi yapmaktır. Sevdiğiniz işi yapmaktır. Kalitenize ve niteliklerinize uyan işi yapmaktır ve hakkını verdiğiniz, helal ettirdiğiniz işi yapmaktır. Bu kararı ortaokul son sınıfa kadar vermemiz lazım ve buna göre lise tercihine bulunmamız lazım. Lise sonunda ise bunu kesin olarak başarmamız lazım. Bu programın özellikle gençlerimize fayda sağlamasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”
Programın ilk bölümünün sonunda kadın girişimciler Simten Papila, Yurdagül Bozkurt ve Kamuran Kahveci başarılı iş hikayelerini anlattılar. Ardından başarılı girişimcilere belgeleri verildi. Programın ikinci bölümü Zonguldak Federasyonları Derneği Genel Başkanı Gurbet Altay’ın katılımcılara ‘İş Hayatında Geleceğin Pin Kodları’ konulu semineri ile sona erdi.
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 302 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

32 yıla sığan 10 Kaymakam ve Alaplı'da unutulmazlar arasına giren Eskioğlu
32 yıla sığan 10 Kaymakam ve Alaplı'da unutulmazlar arasına giren Eskioğlu
YASİN ÖREN YAZDI... 32 yıla sığan 10 Kaymakam ve Alaplı'da unutulmazlar arasına giren Eskioğlu

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock