• 0

08 Eylül 2018, 15:54 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

HİCRİ YILBAŞI MUHARREM AYI

HİCRİ YILBAŞI MUHARREM AYI

Değerli Okuyucularımız : Mubarek Ramazan ve Kurban bayramlarını geride bıraktığımız şu güünlerde önümüzdeki salı günü Muharrem ayının ilk gününe ulaşmış olacağız, Hicri 1440 yılını yaşamaya başlamış olacağız. Hicretin yıldönümü olan bu başlangıcın nilletimize ve islam alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Değerli Okuyucularımız :

Mubarek Ramazan ve Kurban bayramlarını geride bıraktığımız şu güünlerde önümüzdeki salı günü Muharrem ayının ilk gününe ulaşmış olacağız, Hicri 1440 yılını yaşamaya başlamış olacağız. Hicretin yıldönümü olan bu başlangıcın nilletimize ve islam alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

Kuran-ı Kerimde Cenabı Hak şöyle buyurmaktadır ; "İslamı ilk önce kabul eden Muhacirler ve ensar ile iyilikle onlara uyanlar varya, Allah onlardan razı olmuş Allah'da onlardan razı olmuştur" (Tevbe suresi 100)

Hicret Asr-ı Saadette yaşanmış ve bitmiş bir hadise değildir. Bugünde nice müslüman yurdundan ve yuvasından gözyaşları ile ayrılarak yola düşmekte ; Kendisine ensarlık yapacak iyilik timsali insanlara sığınmaktadır. Bizlere düşen ise hicretin yıldönümünde bu gerçeği bir defa daha hatırlayarak zulmün ve adaletsizliğin sona ermesi için gayret göstermektir.

Bu vesile ile okuyucularımıın hicri yılbaşını kutlar hayırlara vesile olmasını Allah'dan temenni ederiz.
Naci ÇİV / emekli tarafından yazılan bu haber, 596 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
MİNİK ELLERİN KALPLERDE UMUT, GÖZLERİNDE ÜMİT VAR MİNİK ELLERİN KALPLERDE UMUT, GÖZLERİNDE ÜMİT VAR
Alaplı Atatürk Okulu 3-A sınıfı örnek bir davranışa imza attı. Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen öğrenciler, Pendik Eğitim ve Ar

RÖPORTAJ

MİNİK ELLERİN KALPLERDE UMUT, GÖZLERİNDE ÜMİT VAR
MİNİK ELLERİN KALPLERDE UMUT, GÖZLERİNDE ÜMİT VAR
Alaplı Atatürk Okulu 3-A sınıfı örnek bir davranışa imza attı. Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen öğrenciler, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Lösemi tedavisi gören minik öğrencilere giyecek yardımında bulundu.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock