• 1

05 Temmuz 2018, 13:05 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

TEKİN'İN EN BÜYÜK HANDİKABI VE KARŞISINDAKİ ADAYLAR...

TEKİN'İN EN BÜYÜK HANDİKABI VE KARŞISINDAKİ ADAYLAR...

İŞTE SİZLERE ALAPLI'DA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ADI GEÇENLER... YASİN ÖREN YAZDI...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanlığı ve 27 Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinin kesin sonuçlarının dün YSK tarafından ilan edildi. Gözler şimdi Mart ayında 5.ci yılı geride kalacak olan yerel seçimlere çevrildi.
Tabi ki ülkemizde yerel seçimler genel seçimlerden daha fazla ilgi görür.
Başta Muhtarlık, İl genel ve belediye meclisi ve belediye başkanlığı söz konusu olunca adayda çoktur. İşe kulak kabartanda…
Bu konuda gözlemlerimiz, yaptığımız sohbetler, elde edilen duyumlar aşağıyı yukarı bizlere özellikle partilerin belediye başkan adayları konusunda bir değerlendirme yapma fırsatı veriyor.
Peki Alaplı'da partiler önümüzdeki yerel seçimlerde nasıl bir yol haritası izleyecek?
İŞTE SİZLERE ALAPLI'DA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI ADI GEÇENLER
MHP- SERHAT SÖZER: MHP’de Alaplı’da tek geçilecek yegane isim. Kendi düşüncesini netleştirir ve bir karara varırsa, onun adaylığı noktasında en ufak bir şüphe yok. Banka MHP’nin adayı olur.  An itibariyle adı acayip önde... MHP’den aday olma şansı yüzde 99’larda aday olması halinde MHP burada alabileceği en yüksek oyu onunla alır.
SAADET PARTİSİ-RAMAZAN SARIKAYA: Özellikle sosyal medyada Ak Parti aleyhine giriştiği son polemiklerle dikkat çekiyor. Bu sebeple atağa kalkmış gibi... Yalnız kendisinin pek aday olma düşüncesi yok. Genellikle adaylık için sahaya farklı isimler sürüyor. Kendisi adaylık noktasında geri planda duruyor. Saddet Alaplı’da belli bvir oradan oy alacaksa onunla alır, sahaya sürdüğü başka bir isimle değil. Aday olmaya karar verirse direk aday olur.
İYİ PARTİ- EMRULLAH ERDOĞAN: İYİ Parti’nin adayı olmasına adeta kesin gözüyle bakılıyor. Kendisinde adaylığa hazırladığı görülüyor. İYİ Parti adayı bana göre Emrullah Erdoğan olur. Yalnız ilk günlerdeki gibi rüzgârların ondan yana esmesini sağlaması, adını telefuz ettirmesi gerekiyor.
İYİ PARTİ- ŞENOL USAÇ: İyi parti’de şansı adaylık için yüksek olan siyasetçilerden, TSO Eski Meclis Başkanı ve Belediye Meclis üyeliği gibi etiketleri var. Aday olması halinde

AK PARTİ AHMET TOSUN: Ne zaman adı geçecek falan diyordum ki... Ve geçti! Adını zikredenler çıktı ama şansı 2009 seçimlerine göre baya düşük diyebiliriz.
AK PARTİ ADEM SEVİM: Gerek İl Başkanı Zeki Tosun ile gerekse, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ile hukuku sebebiyle ismi iyiden iyiye konuşulmaya devam ediyor. Aday Adayı olması kesin.  Aday olması sürpriz olmayacak isimler arasında yer alıyor.
AK PARTİ- HÜSEYİN ÖZTÜRK: Bir ara yüzde 90’ları bulmuştu adaylık şansı. Ama son ben aday değilim söylemler ile çok ama çok geriledi... Yüzde 10’un altına kadar.
AK PARTİ- FARUK ÇATUROĞLU: Kesinlikle Alaplı’dan aday olmayı düşüneceğine ihtimal vermiyorum. Böyle bir maceraya kendisini sürüklemez.  Olursa Zonguldak için, Ereğli için bir düşüncesi olabilir. Yalnız öyle bir düşünce içine girerse, adaylık  dengelerini darma-duman eder.
AK PARTİ- RECEP OCAK: Aday olmayı düşünmüyorum dese de, üzerinde yükselen bir dalga var. Adaylığı aynı zamanda eniştesi olan Mustafa Yavuz’un adaylığına bağlı.
AK PARTİ- MUSTAFA YAVUZ: Parti Başkanı olması sebebiyle yerelde teşkilatın tam destek verdiği yegane isim. Aday adaylığını ciddi ciddi düşünüyor. Şansı adaylık için yüksek olan isimlerin başında geliyor. Yükselen bir beklenti var.
CHP-NURİ TEKİN- Bu yerel seçimlerin en favori ismi ama aday adaylığı süreci yaşayacak gibi. Parti içersinde karşısına aday adayı çıkması muhtemel.  Son dönemlerde ortaya koyduğu çalışmalar göz dolduruyor yalnız, süper yetkilerle donattığı Başkan Yardımcısı yatırım ve projelerde kendisine ne kadar yarar sağlıyorsa, oy konusunda da fire vermesine sebep olabiliyor.  
CHP- HAKAN UYSAL: CHP’de Tekin’e rakip olabilecek tek isim diyebiliriz. Kendisinde bir kıpırdanma var ama yeterli değil. Partinin önemli isimlerinden; aday adaylığını düşünecektir ve hatta olacaktır diyebiliriz.

Sonuç itibariyle; benim kendi kanaatim; bu seçimlerin en iddialı isimleri AK Parti ile CHP’nin adayları arasında yaşanacak kıyasıya mücadelede içersinde tekrar mührü alabilecek isimlerin takdirini ise size bırakıyorum.
YASİN ÖREN YAZDI...
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 2229 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

Mustafa
Sevgili yasin Alaplıda DSP var ve belirliyici olur Alaplı ilçe başkanı irfan türkyılmazı yabana atma o ne tarafa eğilirse o taraf kazanır gibi geliyor bana saygılar .
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

AUTO KİNG KDZ EREĞLİ
AUTO KİNG KDZ EREĞLİ
AUTO KİNG KDZ EREĞLİ

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock