• 1

19 Nisan 2018, 11:03 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Seçimler, Çaturoğlu, Tekin ve diğerleri

Seçimler, Çaturoğlu, Tekin ve diğerleri

Seçimler, Çaturoğlu, Tekin ve diğerleri... Yasin Ören Yazdı...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2014 yerel seçimlerinin üzerinden 4 yılı aşkın bir süre geçti, Bu seçimlerin üzerinden 24 Haziran’da yapılacak olan Genel seçimleri hesaba katarsak, 3 genel seçim yapılmış olacak. Belediye Başkanları için artık son 10-11 aya girildi, ister istemez Başkanlar 2 aylık genel seçim süreci sonrasında kendi aday adaylığı sürecine yerel seçimlere kilitlenecekler.

      Seçime bir yıldan az bir süre kala Alaplı’da partilerin çıkaracakları Milletvekili ve Belediye Başkan adayları çok ama çok önemli. Siyasi kulisler bende bu konuda ciddi intibalar bıraktı. Şöyle ki; Alaplı siyaseti açısından en tepe nokta olarak değerlendireceğimiz; iki isim var. Bunlardan biri AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, diğeri ise CHP’li Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin. Bu iki ismin yapacağı hamleler çok ama çok önemli. O nedenle Alaplı ve bölge siyaseti önümüzdeki 6 ay önemli olaylara gebe…

Özellikle Çaturoğlu’nun Milletvekilliğinin bu son bir yılını atak dönemi olarak adlandırırsak, kendisi açısından çoğu olumsuz durumları sildi diyebiliriz. Yine bu süreçte Çaturoğlu’nun çok rahat gibi görünen imajın altında yatanın aslında kendini son 20 yıldır siyasetin her doruk noktasında tutan sınırları zorlayan hırsı ve girişimci ruhu olduğunu artık net bir şekilde gördük. O nedenle Çaturoğlu’nun başarılı olabilmesi açısından bir dönem daha vekilliğe devam etmesinde bölge açısından ciddi fayda vardır.

AK Parti Genel Merkezi ile diyalogları iyi olan Çaturoğlu’ndan bir dönem daha devam etmesinin hem Alaplı açısından hem de bölge açısından önemli katkılar sağlayacağından kuşkum yok.

TEKİN CHP’NİN EN İDDİALI ADAYI

Diğer taraftan Alaplı’da büyük bir ekseriyetin ifade ettiği noktada göze hoş gelen çalışmalar ortaya koyan Belediye Başkanı Tekin’in he ne kadar Milletvekilliği adaylığı noktasında ismi konuşulsa da, önümüzdeki yerel seçimlerde CHP Alaplı Belediye Başkanı Adayı olarak onu karşımızda göreceğimizi düşünüyorum. Zonguldak Milletvekili temayülünde bölge dengelerini değiştireceğinden kuşku duymadığım Tekin’in, tüm bu gerçekleri bir tarafa koyarak, Bir dönem daha CHP’nin Alaplı Belediye Bakanı Adayı olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorum.

Peki, AK Parti Alaplı’da, CHP’nin muhtemel Adayı Tekin’in karşısında kimi aday gösterecek. İlk önce Aday Adayları kim ona bakmamız gerekecek; Alaplı’da bazı dengeler var onu iyi biliyoruz. Herkesin sokakta bir çırpıda yazacağı isimler var; yalnız birde siyasette birkaç saatte değişen dengeleri de unutmamak gerekiyor. Öğlen vakti “kesinlikle aday değilim” diyenlerin ikindi vakti nasıl aday olduklarını ben bu siyasi ortamda çok tanık olduğum için sayıları daha da artabilir. Haliyle aday adaylarının olumlu algısının tabanında olumlu-olumsuz düşünceleri besleyen unsurlarda var. …

Nitekim; bana göre; AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, AK Parti Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Adem Sevim ve Gözde Emlak Sahibi Mehmet Yaman bir çırpıda yazacağımız isimler. Bakalım, daha çok toz kaldıracak bu konuda zaman bize ne gösterecek.

YASİN ÖREN YAZDI
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 392 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

Mustafa uysal
Çok komiksin Yasin kardeşim. Faruk bey son bir yılda ne atak yaptı ki, tekrar aday olması lazım diyorsun. Şaka gibisiniz yaaa.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
İskelede Taş balığı bolluğu İskelede Taş balığı bolluğu
Alaplı İlçesinde sabah saatlerinde Karadenize açılan balıkçıların ağına bol miktarda taş balığı olarak bilinen Ekşina takıldı.

RÖPORTAJ

İskelede Taş balığı bolluğu
İskelede Taş balığı bolluğu
Alaplı İlçesinde sabah saatlerinde Karadenize açılan balıkçıların ağına bol miktarda taş balığı olarak bilinen Ekşina takıldı.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock