• 0

04 Nisan 2018, 13:17 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Yeni TSO Meclis Başkanı kim olacak? TSO seçimlerinde tuttuğum notlar…

Yeni TSO Meclis Başkanı kim olacak? TSO seçimlerinde tuttuğum notlar…

Yasin Ören Yazdı... Yeni TSO Meclis Başkanı kim olacak? TSO seçimlerinde tuttuğum notlar…

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meslek organ seçimlerinde 5 farklı gurupta da çift listeler yarışına dönüştü. Heyecanın tavan yaptığı seçimlerde, TSO hizmet binası önü ana baba günü gibiydi.  TSO üyeleri seçimlerde sandıklara büyük katılım göstererek odasına sahip çıktığını bir kez daha gösterdi.

İŞTE TSO KONGRESİNDEN TUTUĞUM NOTLAR…

»Kongrenin yapıldığı Alaplı TSO hizmet binası önü saat: 13.00’dan itibaren dolmaya başladı. Şehir merkezi ve köylerden çok sayıda üye, kongreye katıldı.

» Kongreye damgasını çift listeler vurdu. 4. Meslek Grubunda çekişen Recep Ocak ve Murat Yılmaz Başkanlık için yarışırken, Burak Yaman ile Tolga Türkoğlu’da aynı listeden çıkmaya çalıştı.  

»Güvenlik güçleri adeta kuş uçurmadı. Olağanüstü önlemlerin alındığı kongrede Başkanlık için yarışan iki adayın da heyecan ve stresli gözlerden kaçmadı.

»Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak ile Diğer Başkan Adayı Murat Yılmaz ekipleri ile birlikte üyeleri kapıda karşılaması anlamlı bir jest olarak gözlemlendi.

»TSO seçimlerinde kongre öncesi konuşmalar olmadığı için; üyeler oylarını kullandı adaylarda mesajlarını bire bir seçim öncesi verebildi.

»Kongrede aynı zamanda oda üyesi olan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz’da oy kullanan üyeler olarak dikkat çekti.

»Üye olsun, olmasın yoğun kalabalık kongreyi ve seçim sonuçlarını soluksuz takip etti.

»Her iki adayında listelerinde ticarette kendilerini ispatlamış, genç ve dinamik isimler dikkat çekti.. Daha önce hiç aday olmamış pek çok yüz seçimlerde aday olarak boy gösterdi.

»Kongre sürecince sürekli tek vücut, birlik ve beraberlik vurguları gerek Ocak, gerekse Yılmaz tarafından hep ön plana çıktı.

Oda Meclis Başkanı olması beklenen Nedim Kaplancan, gurubundan rahat çıkarken, diğer guruplarda yüksek sayılmayacak oy farkları oldu.

»Seçim sonuçlarını Yılmaz ve Ocak yan yana takip etti ve sık sık kucaklaştılar.  TSO Başkanı Ocak sayım süresince Ayetel Kürsi Duasını okudu, dua etti…

KONGRE VE RAKAMLAR

»Alaplı TSO kurulduğundan bu yana 6. Organ seçimleri gerçekleştirildi.

»Birinci Grupta 66, ikinci grupta 73, üçüncü grupta 42, dördüncü gurupta 49 ve beşinci gurupta 32 üye, 2 Asil 3 yedek, 2 Meclis yedek olmak üzere 7 firmaya oy verdi.

»Guruplarda 262 oy kullanırken, 1. Meslek Grubunda: Onur Alper: 42, Şerafettin Acar: 41 Erkan Yılmaz: 23 Murat Keleş: 23 2. Meslek Grubu Kullanılan oy: 73 Geçerli oy: 72 Nedim Kaplancan: 39 Yaşar Karacan: 37 Hüseyin Sözer: 33 Fatih Gülsoy: 33 3. Meslek Grubu Kullanılan oy: 42 Geçerli oy: 40 Tarık Yazıcı: 22 Cüneyt Gülsoy: 22 Cengiz Yaman: 18 Rıdvan Yazıcıoğlu: 18 4. Meslek komitesi Kullanılan oy: 49 Geçerli oy: 48 Recep Ocak: 33 Burak Yaman: 32 Murat Yılmaz: 19 Tolga Yürkoğlu:19 5. Meslek Grubu Kullanılan oy: 32 Geçerli oy: 28 Selçuk Oktay: 15 Gökhan Güney:14 Gürkan Yazıcı: 14 Erdoğan Öztürk:13 oy aldı.

»Bu sonuçlara göre; Recep Ocak’ın guruplarda birlikte hareket ettiği Onur Alper, Şeraffettin Acar, Nedim Kaplancan, Yaşar Karacan, Tarık Yazıcı, Cüneyt Gülsoy, Burak Yaman, Selçuk Oktay ve Gökhan Güney isimlerinin tamamı seçimleri kazandı.

»Eski Yönetime göre Ocak listesine yeni 5 isim ekleyerek ekibini yüzde 50 yenilemiş oldu.

»Cumartesi günü görev dağılımı yapacak olan odada; Recep Ocak’ın Yönetim Kurulu Başkanlığına, Nedim Kaplancan’ın ise Meclis Başkanlığına getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

YASİN ÖREN YAZDI...
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 656 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İlk Muhtar adayı Özmen oldu.
İlk Muhtar adayı Özmen oldu.
Alaplı İlçesi Tepeköy Muhtarlığına adaylığını açıklayan Turan Özmen vaatlerini açıkladı.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock