• 0

20 Ocak 2018, 21:49 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

KONGREDE NELER YAŞANDI NELER?

KONGREDE NELER YAŞANDI NELER?

YASİN ÖREN YAZDI. KONGREDE NELER YAŞANDI NELER?

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

YASİN ÖREN YAZDI.
Binlerce partilinin katıldığı kongreden aldığım notlar.»Ak Parti’nin Zonguldak Site Spor Salonunda düzenlenen 6. Olağan Genel Kurulunda Başbakan Binali Yıldırım’ın müjdeleri damgasını vurdu.
»Başbakan Yıldırım konuşmasında Maden Şehitleri için ve TTK’nın kullanmadığı arazilerle ilgili kulağa gerçekten hoş gelen söylemlerde bulundu.
»Yıldırım’ın konuşmasında “TTK nın kullanmadığı alanlar Zonguldak halkına verilecek. 150 kişilik çağrı merkezi Zonguldak’a kurulacak. 5,5 milyonluk çöp deponi alanı rehabilitasyonu yapılacak. Kdz. Ereğli-Devrek ve Ereğli-Zonguldak yolu bu yıl bitecek. Kitlerde çalışan taşeron işçileri için sorun aşılacak. Maden şehitlerimizin bir yakını kamuda işe alınacak. “ şeklindeki söylemleri büyük alkış aldı.
»Açıkçası hınca hınç dolu olan salonda iğne atsanız yere düşmeyecek gibiydi. Zonguldak İl Başkanlığına kullanılan 263 oyun tamamını alan Zeki Tosun yeniden seçildi. »Güvenlik güçleri adeta kuş uçurtmadı, olağanüstü önlemler alınan kongrede cep telefonları sinyal kesiciler sebebiyle kullanılmadı.
 »Cep telefonlarından yer bildirimi konum atmak isteyenler sürprizle karşılaştı. Başbakan Yıldırım’ın salonda olduğu esnada konum durumu telefonlarda Konya olarak çıktı.
»Başbakan Yıldırım’a Zonguldak atkısı takan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır ile Başbakanlık Koruması arasında tartışma yaşandı.
» AK Parti’nin Ereğli kontenjanından sürekli olarak listeye giren Teşkilat Başkanı Ali Kemal Karaca’nın bütün yükü üstlendiğini gösteren stresli gözlerden kaçmadı.
»Kdz. Ereğli ve Alaplı’dan kongreye ilgi büyüktü.
»Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ile sohbeti gözlerden kaçmadı.
 »Kongreye TBMM’si eski Başkanı Köksal Toptan’ın katılmaması dikkat çekti. »Kongrede Eski Zonguldak Milletvekilleri, Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen, Ercan Candan, Eski İl Başkanı Hamdi Uçar yer alırken yine eski İl Başkanlarından Celil Uzun yer almadı.
 »Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar konuşmasında, “Zonguldak Belediyesini alacağız” diyerek adeta hakkında çıkan “AK Parti’nin Zonguldak Belediye Başkanı Adayı olacak.” söylemlerini teyit etmiş oldu. »Coşkulu bir konuşma yapan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun konuşma yaptığı esnada kulağına kısa kesmesi noktasında fısıldayan, sunucu Çaturoğlu’nun yapacağı konuşturmayı kısa süreliğine unutturmayı başardı.
»MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan’ın ismi fark edilmeden salonda iki kez anons edildi. Ayan her iki anonsta da ayağa kalkarak, alkışlara ellerini havaya kaldırarak karşılık verdi.
»AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın konuşmasını 1.5 dakikada tamamladı. »Başbakan Binali Yıldırım, salona girerek halkı selamladı, adeta izdiham oluştu. 1.5 saat süren konuşmasında genel ve bölge siyaseti ve yatırımları ile ilgili bilgiler verdi.
»Çalışma ve Sosyal Güvenlik Başkanı Julide Sarıeroğlu özellikle taşeron çalışmaları sebebiyle en fazla ilgi gören siyasetçilerin başında geldi. »Başbakan’ın konuşmasının tamamlayıp salondan ayrılmasının ardından binlerce kişinin olduğu asalonda 200-300 delege dışında kimse kalmadı. »Tosun önceki döneme göre yönetim kurulunu büyük oranda değiştirdi. » Tosun, başarılı ve çalışkan isimler olan Alaplı’dan Mustafa Ali (Adem) Sevim’i, Ereğli’den Ali Kemal Karaca’yı ikinci kez listesine alarak bu isimlerden tüm girişimlere karşın vazgeçmeyeceğini ortaya koydu. Her iki isminde hakkını vererek, listesinde yer verdi. KONGRE VE RAKAMLAR 6. Olağan kongre gerçekleştirildi. Daha Önce 50 olan asil ve yedek yönetim kurulu üye sayısı 30’a düşürüldü. Eski listeden 35 kişi kendisine yeni listede yer bulamadı. Kongrede 530 delegeden 273’ü oy kullandı. 10 oy geçersiz sayıldı. Tosun’un konuşması 8 dakika sürdü. Kongre saat 13.00’da başladı. Salonun ışıkları 17.45’de söndü.
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 947 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

- BAYRAM COŞKUSUNU AQUA PARK’TA YAŞAYIN...
- BAYRAM COŞKUSUNU AQUA PARK’TA YAŞAYIN...
Karadeniz Bölgesinde denizin ve havuzun mavisini, doğanın yeşilini buluşturan ilk ve tek adres Aqua Park Ereğli’ye davetlisiniz.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock