• 0

15 Ocak 2018, 12:47 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Ocak'tan Haşıl'a anlamlı ziyaret

Ocak'tan Haşıl'a anlamlı ziyaret

Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak ve yönetimi, Alaplı Postası İmtiyaz Sahibi Hasan Haşıl’ı ziyaret ederek çeşitli açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak ve yönetimi, Alaplı Postası İmtiyaz Sahibi Hasan Haşıl’ı ziyaret ederek çeşitli açıklamalarda bulundu.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Sebebiyle Haşıl’ı Gazete İrtibat Bürosunda Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Oktay ve erkan Demircin ile birlikte ziyaret eden Ocak, 2018 yılında önemli projeleri hayata geçirmek istediklerini söyledi.
Alaplı’da istihdamın artırılması konusunda Ankara ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesine 2017 yılında ziyaret gerçekleştirerek, ilçenin sorunlarını Ankara’ya taşıdıklarını anlatan Ocak, 2018 yılında önemli hedefleri gerçekleştirmek için kolları sıvadıklarını kaydetti.
Alaplı TSO olarak OSB ve Islah OSB’yi tamamlayarak işsizliği önlenmesini sağlanmasının yanı sıra Alaplı’yı marka ilçe yapmak hedefinde olduklarını ve bu anlamda ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerini belirten Ocak, şunları kaydetti:
“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ ALAPLI’NIN MARKA İLÇE OLMASI”
“Alaplı Ticaret ve Sanayi Seçimlerinin yapıldığı 2013 Mayıs ayından itibaren oluşturduğumuz yeni yönetim kurulumuzla birlikte Alaplı için belirlediğimiz öncelikli hedeflerden bir tanesi ağır aksak şekilde devam eden Alaplı Organize Sanayi Bölgesini 2016 Aralık ayı itibariyle alt yapısını ihale ettirerek parselasyonlara ayırdık ve yatırımcıya tahsis ettik. Alaplı OSB alanı 800 dönüm arazi üzerinde olup, bunun 450 dönümü sanayi parseli olarak planlandı. Bu alanda 5 bin metrekare sen 78 bin metrekareye kadar sanayicilere hizmet edecek şekilde 30-35 parsele ayırdık. Şu an arazide yüklenici firma tarafından alt yapı çalışmaları başladı. 1 yıl içerisinde yüklenici firma çalışmalarını tamamlayacaktır. Şu an itibariyle Alaplı OSN alanında bulunan 30 parselden 9’unu yatırımcıya parsel olarak sattık. En son yönetim kurulu başkanımız Vali Yardımcımız Ömer Bedrettin Sansöz ve Kaymakamımız Saim Eskioğlu ile yapmış olduğumuz toplantıda yeni yıldan itibaren de geri kalan parsellerle ilgili tahsis işlemlerine başlayacağız. Yaklaşık 25-26 tane yatırımcı firmalar var. Bunlar arasında seçimler yapacağız. Biz öncelikle daha katma değerli, daha fazla istihdam oluşturacak kurumlara sıcak bakacağız. Önemli önceliğimiz Alaplı’nın markalaşma ve yıldızlaşma yolunda mesafe kaydedecek kuruluşları ve yatırımcıları bölgemize çekmek olacaktır”
“ALAPLI OSB’Yİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Biz Alaplı OSB’nin cazibe alanı olması yani İstanbul ve Ankara’ya 3 saat mesafede olması özelliğinden dolayı ciddi firmalarla görüşüyoruz. Bilim Sanayi Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım tarafından yönlendirilen Katar ve Ürdün Ortaklı Basınçlı Çelik Boru Üretim Fabrikası için görüşmeler halindeyiz. Burada düşünülen yatırım 100 milyon dolarlık bir üretim tesisidir. Yakın zamanda ilçemize gelecekler ve buradaki yeri görecekler. Bu anlaşma sonucu bizim yıllardır Kdz. Ereğli ve Akçakoca arasında sıkışmış adını duyuramamış Alaplı’mızı dünyaya açacak bir hamle olacaktır.
“ISLAH OSB KONUSUNDA BÜYÜK AŞAMA KAYDETTİK”
“ Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası olarak ikinci öncelikli hedefimiz Islah Organize Sanayi Bölgesi idi, bu konuda da hızlı bir şekilde çalışmalarımızı başlattık. Şehir plancısı ile birlikte alanı belirledik. Kadastral ve harita çalışmalarımızı tamamladık. Bu alandaki yaklaşık 82 dönüm hazine arazisini de alanın içine katarak, bakanlığımıza dosyamızı eksiksiz şekilde sunduk. Bugün itibariyle geldiğimiz noktada yeni çıkacak torba yasasının içine bu alanında ilave edilmesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla konuyu görüştük ve olumlu yanıt aldık. Bu alanda da 2017 yılında fiziki çalışmalarımız yapıldı. Bizim bakanlığımıza verdiğimiz dosyalar incelendi. Burada Islah OSB için yeterli olan arazi çalışmalarının sonuna geldik. Bu alanda 507 bin metrekarelik bir alan var. Bu alanda yapısal olarak 1/3’ü sanayi alanı, 1/3’ü hazine arazisi, 1/3’ü tapulu arazi olmak zorunda, biz bu alanda bütün kurumlardan ortak görüş ve izinleri alarak çalışmaları tamamladık. Özellikle Zonguldak Islah OSB komisyonu kurulduktan sonra bu alanın 1/25 bin ölçekli tamamını sanayi alanı içine almayı başardık.”
“HERYIL İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİNE GIDA VE ÖĞRENCİLERE BOT VE MOMNT DESTEĞİ”
Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak ve yönetimi her yıl düzenledikleri ve geleneksel hale getirdikleri ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımının yanı sıra öğrencilere bot ve mont yardımı yaparak sadece üyelerin yanında değil tüm Alaplı halkının yanında olduklarını da göstermiş oldu.
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kendilerine gönderilen ödenekler doğrultusunda yerel esnaftan alışveriş yaparak hazırladıkları bot, mont ve gıda yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Ocak ve yönetimi yerel esnafa her yıl yaklaşık 80 bin lira destek sağlıyor.
“2018 İNŞALLAH ALAPLI’NIN YILI OLACAK”
“Bizim Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2018 yılında hedefimiz ise ilçemizin menfaatleri noktasında Alaplı OSB Bölgesinde yatırımcılara yer tahsislerini tamamlamak ve yatırımcıların bir an önce burada yatırımlarını tamamlayarak istihdamı oluşturmak ve işsizliğin önlenmesini sağlanması olacaktır. İlçemizde tek bir işsiz kalmayıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2018 yılında belirttiğimiz tüm bu konular üzerinde daha da yoğunlaşarak ilçemizin kalkınması noktasında gayretlerimizi sürdürmeye ve elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz”
Haşıl’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ocak ve ekibine teşekküe etti çalışmalarında başarılar diledi. 
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 168 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

- BAYRAM COŞKUSUNU AQUA PARK’TA YAŞAYIN...
- BAYRAM COŞKUSUNU AQUA PARK’TA YAŞAYIN...
Karadeniz Bölgesinde denizin ve havuzun mavisini, doğanın yeşilini buluşturan ilk ve tek adres Aqua Park Ereğli’ye davetlisiniz.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock