• 0

30 Aralık 2017, 14:11 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Yasin Ören yazdı, 2017 bitti, bu sorular bitmedi.

Yasin Ören yazdı, 2017 bitti, bu sorular bitmedi.

Yasin Ören yazdı… Yavuz, ortalarda neden savaş kazanmış başkomutan edalarıyla dolaşıyor? Çimenoğlu ayakkabısının tekini nerede unuttu, AK Parti’nin Belediye başkanı adayı kim olacak? Fikret Aydın neden yalnız? Başka bakara kalan projeler neler?

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yasin Ören yazdı… Yavuz, ortalarda neden savaş kazanmış başkomutan edalarıyla dolaşıyor? Çimenoğlu ayakkabısının tekini nerede unuttu, AK Parti’nin Belediye başkanı adayı kim olacak? Fikret Aydın neden yalnız? Başka bakara kalan projeler neler? Malum 2017 yılı acısıyla tatlısıyla geride kalıyor. Koca bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. İşte 2017 yılında cevap arayıp da bulamadığım sorular silsilesi:

             BİRİNCİ SORU: Alaplı’nın grup yolu olan 30’a yakın köyün ortak yolu konumundaki Alaplı-Mollabey arsındaki alternatif yolun başlaması üzerinden 5 yıl geçti, tamamlanması adına daha kaç 5 yıl daha geçmesi bekliyor? Beklenmeyecekse ne zaman hızlanacak? Hızlanacaksa ne zaman bitecek?

              İKİNCİ SORU: AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, ortalarda neden savaş kazanmış başkomutan edalarıyla dolaşıyor?

               ÜÇÜNCÜ SORU- Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ilçede iyi işler yapıyor. Bütçeyi yormadan nokta atışı işler yapıyor, yüze gülüp arkadan iş çevirip durmuyor, iş üretiyor.- “İşçilere, memurlara aslansın, kaplansın” diyor... Anında motive ediyor. Yapılan hizmetleri incelemekten geri durmuyor. Güzel fotoğraf veriyor. -İşçileri nasıl çalıştıracağını biliyor, Dobra dobra konuşuyor. Peki tamam da; Alaplı girişi ve kapalı pazaryeri konusunda şuan ne düşünüyor, eski pazaryerine AVM projesi ne oldu mesela?

             DÖRDÜNCÜ SORU: TSO kongre sürecinde adaylar yoğun bir şekilde çalışıyor. İddialı iki isim Recep Ocak ve Murat Yılmaz’ın başını çektiği listeler yarışacak. Listeler yarışınca yeni bir sürpriz yaşanma olasılığı var mı, aday görünmeyenler bir an sürpriz yapıp aday olma ihtimaline karşın bunun önlemini aldılar mı?

           BEŞİNCİ SORU: AK Parti’nin 2019 yılında Alaplı Belediye başkanı kim olacak? TSO Başkanı Recep Ocak mı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz mu? AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Adem Sevim mi, Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik mi yoksa Hüseyin Öztürk mü, Yılmaz Can mı?

           ALTINCI SORU: Evini 20 yıl aradan sonra Alaplı’dan taşıyan Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı’ya bir türlü geri dönemedi? Neden Alaplı’da ayakkabımın tekini unutsam, almaya gitmem havalarında…

           YEDİNCİ SORU: Alaplı Belediye Başkanı Yardımcısı Fikret Aydın, etrafı o kadar kalabalık görünse de, kendisiyle baş başa kaldığında, bu yalnız görüntüsü için ne diyor? Bu konuya bir çözüm yolu arıyor mu?

          SEKİZİNCİ SORU: Alaplı Cambazlı köyünde yaşanan ve katliamı andıran cinayet olayı bir define savaşı mıydı yoksa haplanıp kafayı çeken bir hırsızın cinneti miydi?

          DOKUZUNCU SORU- Alaplı 4 yıllık Fakülte hayaline 2017 yılında kavuşamadı, 2018 yılında bu hayaline kavuşabilecek mi?

          ONUCU SORU: Çok açık, çok bariz: Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı olacak. Ciddi bir şekilde düşünüyor. Yani en ufak bir şüphe dahi yok. AK Partili Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve diğer aday adayı olma planları içinde olanlar hesaplarını buna göre yapsalar iyi olur. Madenoğlu’nun değil de, Uysal’ın Kaymakam beye karşı soğukluğu da buradan mı kaynaklanıyor? Kaymakam Madenoğlu açısından bir sorun yok ama Uysal açısından ilişkiler askıya mı alındı?

Bu merakı gidermek istedim.
Yasin ÖREN tarafından yazılan bu haber, 427 defa okunmuştur.
Etiketler : Yasin Ören, Nuri Tekin, ,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Bugün yayınlandı, 1500 işçi alınacak.
Bugün yayınlandı, 1500 işçi alınacak.
Bugün yayınlandı, 1500 işçi alınacak.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock