• 1

23 Aralık 2016, 12:16 - Anasayfa // ALAPLI Haberi yazdır

Avcılara Kurs Verildi

Avcılara Kurs Verildi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Zonguldak Şube Müdürlüğü tarafından Alaplı Halk eğitim merkezi müdürlüğü,Hasanlı köyü muhtarlığı Köyde 22,kişinin katıldığı avcılık kursu düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Doğa Koruma ve Milli Parklar Zonguldak Şube Müdürlüğü tarafından Alaplı Hasanlı köyü Muhtar'ı Recep Tufan'ın talebi üzerine Alaplı Halk eğitim merkezi müdürlüğü tarafından Avcılık kursu düzenlendi. Alaplı Halk Eğitim merkezi Müdürlüğünün destekleri ve Hasanlı köyü Muhtar'ı Recep Tufan'ın Küçükkaymaz Ortaokulu çok amaçlı eğitim salonunda 22 kursiyer kursa katıldı. 8,Gün ( 32 ) saat süren kurs sonunda 22 kursiyerden 21’i kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Zonguldak Şube Müdürü Sezai Örmeci, Şube Müdürlüğümüzce İl geneli ve bağlı İlçelerde talep olması halinde avcı eğitim kursları verilmeye devam edileceğini ifade etti. Örmeci, “Av ve yaban hayvanlarını ve yaşama ortamlarını, bunların korunmasını ve geliştirilmesini, av ve yaban hayatı yönetimini, avlakların kurulması, işletilmesi ve işlettirilmesini, avcılığın, av turizminin, yaban hayvanlarının üretiminin, ticaretinin düzenlenmesini, toplumun bilinçlendirilmesini, avcıların eğitimini, av ve yaban hayatına ilişkin suç ve kabahatler ile bunların takibi ve cezalarını kapsayan 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu 11/07/2003 tarih ve 25165 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Aynı Kanunun 13. Maddesinde avcılık belgesi alacak olanlar, eğitime ve yeterlik sınavına tabi tutulur hükmü gereği Şube Müdürlüğümüzce her yıl İl merkezi ve bağlı ilçe merkezlerimizde birden fazla avcı eğitim kursu düzenlenmektedir” dedi. Avcılık kursunun açılması için Talepte bulunan Alaplı ilçesi Hasanlı köyü Muhtar'ı Recep Tufan kursun açılmasında emeği geçen,kursun açılmasına büyük hizmetleri bulunan Alaplı Halk eğitim merkezi ve Çıraklık eğitimi Müdürü Sayın Ertuğrul Yalınbaş ve Yardımcılarına,Eğitimi veren Zonguldk Şube Müdürü Sayın Sezgin Örmeci ve Mühendisine teşekkür ederim dedi.
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 1704 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

Cetin
Birakinda hayvanlar kendi dogal ve vahsi alanlarinda kendileri Allahin verdigi hayati yasasinlar, sizlerin hayvanlari islah etmesine gerek yok, yaratan her seyi eksiksiz ve kusursuz yarattigi icin onlarin nasil yasiyacagininida tanzim etmistir! Sizler insan olarak neyle emrolundugunuzun farkina varin, Gidin ac ve sefil insanlari kurtarin! onlarin islahiyla ugrasin.
"Allah'in verdigi cani ancak Allah alir" vesselam...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ALAPLI Haberleri

Tümü
ACİL ÇOK YOĞUN ACİL ÇOK YOĞUN
Alaplı Devlet Hastahanesinde deniz ve Fındık sezonu olması sebebiyle Acile gecede 400 ila 500 arası Hasta geldiğini açıklayan ACİL DOKTORU NAGİHAN ÇAK

RÖPORTAJ

ACİL ÇOK YOĞUN
ACİL ÇOK YOĞUN
Alaplı Devlet Hastahanesinde deniz ve Fındık sezonu olması sebebiyle Acile gecede 400 ila 500 arası Hasta geldiğini açıklayan ACİL DOKTORU NAGİHAN ÇAKAR bu hastaların çoğunluğunu Çocuk Hastaların olşturduğunu ifade etti .

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : ALBİL BİLGİSAYAR MERKEZ MAH. DERE SOK. NO:6 ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :372 3781036
Faks : 372 3785676
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock