• 0

22 Eylül 2016, 19:36 - Anasayfa // ZONGULDAK Haberi yazdır

Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yeni Açılan Bölümleriyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yeni Açılan Bölümleriyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (AESHMYO) Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü bünyesinde Optisyenlik Programı ve Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı 40’ar öğrenciyle 2016-2017 Eğitim Öğretim Güz Yarı Yılı döneminde eğitime başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeni açılan bölümleri ve var olan bölümleriyle, yaz aylarında yenilenerek eğitime hazır hale gelen binasıyla AESHMYO, 2016-2017 akademik yılında üniversiteye yeni başlayan öğrenciler için bir oryantasyon programı düzenledi. Düzenlenen programda öğrencilere öncelikle kayıt yaptırdıkları programlar, alanıyla ilgili temel mesleki beceriler, alanlarıyla ilgili konularda bilişim ve iletişim teknolojileri kullanabilme, mesleki bilgilerini yazılı, sözlü/sözsüz iletişim yoluyla aktarabilme ve toplumsal, bilimsel, kültürel ve mesleki etik değerleri ifade edebilme gibi başlıklarda bilgiler verildi. Öğrencilere ayrıca danışman öğretim üyeleri tarafından, 2 yıl boyunca alacakları dersler ile ilgili bilgiler verildi. Program, Meslek yüksekokulu binasının, derslerinin yürütüleceği derslikler ve uygulama yapacakları yerlerin öğrencilere tanıtılmasıyla devam etti. Ayrıca öğrencilere YÖK’ün ilgili mevzuatı doğrultusunda, yatay ve dikey geçiş imkanları açılan bu iki yeni program ile ilgili bilgiler de detaylı olarak anlatıldı. Açılan yeni programların eğitim hayatına başlaması ve düzenlenen oryantasyon eğitimi programıyla ilgili bir açıklama yapan Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. F.Ebru Ofluoğlu Demir şunları söyledi: “Yüksekokulumuzda var olan altı bölüm ve on üç programa ek olarak bu yıl iki yeni programla eğitim dönemine başladık. Eğitime başlayan programlarımıza 80 yeni öğrenci kayıt yaptırdı. Yeni gelen öğrencilerimizin üniversitemize ve bölümlerine daha kolay adapte olabilmeleri için bir oryantasyon eğitimi programı hazırladık. Programda üniversite yaşamını, üniversitemizi ve kampüsümüzü, yüksekokulumuzu tanıttık. Danışman hocalarımızla birlikte öğrencilerimize bölümleriyle ve alanlarıyla ilgili detaylı bilgiler verdik. Yüksekokul binamızın yenilenmesiyle birlikte okumuz öğrencilerimizin bilimsel araştırma ve çalışma yapabilmeleri için daha da uygun hale geldi. laboratuvarlarımız ve dersliklerimiz öğrencilerimizin teknolojiden daha fazla yararlanabilecekleri şekilde yeniden düzenlendi. Yapılan çalışmalarda ve yeni bölüm ve programların açılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür ediyor, öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diliyorum.” dedi.
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 3010 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ZONGULDAK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Kaymakam Yılmaz, beklenen açıklamayı yaptı.
Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Alaplı İlçesinde eğitim için alınan kararlarda amaçlarının sadece öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak olduğunu belirtti.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock