• 0

29 Temmuz 2016, 10:09 - Anasayfa // Haberi yazdır

AHMET AKIN EDREMİT MİTİNGİNDE KONUŞTU..

AHMET AKIN EDREMİT MİTİNGİNDE KONUŞTU..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖNDERLİĞİNDE KURULAN LAİK CUMHURİYETİMİZE VE DEMOKRASİMİZE KİMSE ZARAR VEREMEYECEKTİR.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

(28.07.2016, Ankara) Edremit’te düzenlenen “Laik Demokratik Türkiye İçin, Darbelere Karşı Omuz Omuza” mitingi yoğun katılımla, coşku içerisinde gerçekleştirildi. CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın mitingde yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimin parlamenter sisteme ve demokrasimize karşı yapıldığını belirterek “Atılan bombalar altında Türkiye Büyük Millet Meclisinin direnişini canlı yayınlarla herkese ve her kesime gösterdik. Geçtiğimiz Pazar günü Taksim’de her türlü darbeye karşı düzenlediğimiz Cumhuriyet ve Demokrasiye sahip çıkıyoruz mitingimize yüzbinlerce vatandaşımız bayrakları ve Atatürk posterleri ile katıldılar. Orada on maddelik manifestomuz Sayın Genel Başkanımız tarafından mitinge katılanların tamamının onayı ile açıklandı. Bu manifestoda özgürlükçü parlamenter demokrasiye karşı girişilen darbeyi lanetlediğimizi; her türlü darbeye ve parlamenter sistem üzerindeki her türlü vesayete karşı çıktığımızı; direnme hakkının demokrasi için önemini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguladık” dedi. Darbe girişiminde bulunan, TBMM’ni bombalayan, halkın üzerine ateş açan FETÖ teröristlerinin hukuk devleti anlayışı içerisinde gerekli cezaya çarptırılacağını söyleyen Akın “Şimdi demokrasi ve özgürlük alanının genişletilmesi, parlamenter sistemin ve laik Cumhuriyetin güçlendirilmesi zamanıdır. Bu zorunlu bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Özgürlüklerin, özelikle de basın özgürlüğünün demokrasinin korunması anlamında ne kadar önemli olduğunu o gece hep birlikte yaşadık. Dinin siyasete, ticarete alet edilmesinin sonucunu çok acı bir şekilde yaşadı bu ülke. Yaşadığımız bu olay ve komşu ülkelerde yaşananlar laikliğin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir”
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 2084 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

ESNAF ODASI, ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
ESNAF ODASI, ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
Alaplı Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın öncülüğün de, İŞ-KUR, Alaplı Mal Müdürlüğü işbirliği ile esnafa yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock