• 0

17 Temmuz 2016, 09:13 - Anasayfa // EREĞLİ Haberi yazdır

Değerli Ereğli halkı, değerli üyelerimiz, değerli basın mensupları

Değerli Ereğli halkı, değerli üyelerimiz, değerli basın mensupları

Dün gece ülkemiz bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Devletin içine nasıl sızdıkları tüm halkımız ve kamuoyu tarafından açıkça bilinen bir yapı, ülkeyi sıkıyönetim ile yönetmek gayesi ile harekete geçmiştir.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milletimizin, daha önceden darbenin acısını yaşamış olan emekçi, yoksul halkımızın darbeye karşı duruşu ve Türk silahlı kuvvetlerimizin sağduyulu davranışı ile darbe girişimi engellenmiştir. Halkımız ve ordumuz omuz omuza demokrasi sınavı vermişlerdir. Bu demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybeden Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun. Biz Ülkemizin darbelerden çok çektiğini biliyoruz ve Ülkemizin aynı sıkıntıları yeniden yaşamasını istemiyoruz. Bu ülke bizim. Demokrasi ülkemizin olmazsa olmazıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak dün olduğu gibi bugünde Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkıyoruz. Kamuoyunun bilmesini isteriz ki; bağımsız, laik, demokratik yönetime, parlamenter rejime ve Cumhuriyet değerlerine yapılmak istenen her askeri darbeye karşı olduğumuz gibi, bu durumdan vazife çıkarıp siyasi ve sivil darbe peşinde koşan düşünceye de karşıyız. Ülke yönetiminin en üst kademesinden, en alt kademesine kadar her kesimi, Anayasada sorumlulukları açıkça belirlenen, görev sınırlarına uymaya davet ediyoruz. Demokratik rejimin ve Anayasa düzeninin işlemesi açısından kurumlar görevlerine hassasiyetle ve tarafsızca devam etmelidirler. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız, laik, demokratik, parlamenter rejimine ve cumhuriyetimize yapılmak istenen askeri-sivil her darbeye karşı olduğumuzu ve Demokratik, parlamenter ve Cumhuriyet ruhu içerisinde ki yönetim anlayışımızın gerekliliği olan her türlü tek adam yönetimine karşı olduğumuzu ve bu değerler uğuruna sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.
RECEP TUFAN tarafından yazılan bu haber, 1008 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HABER ALAPLI (ALAPLI'DAN HABERİNİZ OLSUN) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EREĞLİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Camiler doldu
Camiler doldu
Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili, Alaplı Merkez Cami'sinde Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit ve dualarla idrak edildi.

Zonguldak Hava Durumu


Online Ziyaretçi

TOPLAM ZİYARETÇİ

Sayaç, tr.web-counter.net

17/01/2013    time : 14:28  154491

Pagerank

Check Google Page Rank

Son Dakika Alaplı Haberleri www.haberalapli.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.

Adres : Yasin ÖREN 8. GÜN YEREL GAZETE ALAPLI-ZONGULDAK
Tel :0532 5237411
Faks : 0532 5237411
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
iPhone Factory Unlock imei Unlock